Dota 2 ostatecznie pokonana – Playerunknown’s Battlegrounds

Battlegrounds

Ostatnio wspominałem o jednym z niewielu pozostałych kamieni milowych, które może osiągnąć Playerunknown’s Battlegrounds – rekordzie najwiekszej jednoczesnej liczby osób w grze. Wczoraj został pokonany rekord Doty 2 -1,295,114 graczy.

 

 

Brendan Greene musi czuć się naprawdę dobrze, jego gra wspinała się przez te parę miesięcy po drabince osiągnięć (pomimo, że ciągle jest w fazie Early Access). Gra przebiła rekord dotychczasowego steamowego mistrza – Doty 2, w jednym momencie w Playerunknown’s Battlegrounds zagrało 1,349,413 graczy. Co spowodowało, że PUBG jest tak interesującym produktem dla wielu graczy?

Autor

Pan Greene jest swego rodzaju ojcem trybu Battle Royale, to on pomógł studiu Daybreak w stworzeniu tego trybu w H1z1, aby później zostać oddalonym od produkcji. Dlatego jego produkt jest obecnie najlepszym BR na rynku. O fenomenie Battlegrounds możecie przeczytać w recenzji, którą napisałem jakiś czas temu.

Rozgrywka

Brak craftingu, presja czasu oraz wybór miejsca zrzutu to tylko niektóre z mechanik powodujących, że tytuł zyskuje na popularności. Istotnym elementem jest możliwość ratowania współgraczy podczas gier drużynowych, czego brakuje w innych tego typu tytułach.

Wsparcie streamerów i słuchanie graczy

Studio Bluehole zapewniło swojemu produktowi rozgłos poprzez zainteresowanie streamerów swoim tytułem. Jedyną grą, która jest popularniejsza od PUBG na Twitchu jest League Of Legends, którego sytuacja w ostatnim czasie jest mocno niepewna. Użytkownicy coraz chętniej przenoszą się na streamy z Battlegrounds, które są według nich dużo ciekawsze. Wielu graczom LoL’a nie podobają się zmiany wprowadzone w grze. PLAYERUNKNOWN daje graczom to, czego oczekują, mają oni faktyczny wpływ na wygląd aktualizacji. Słuchanie graczy wychodzi grze na dobre i podnosi jej oglądalność i grywalność.

Pięć aktualnie najchętniej oglądanych gier na Twitchu

Rozgrywki ESL

Pomimo tego, że gra jest dopiero w Early Accessie, to otrzymała własne rozgrywki ESL. Jest to kolejna przyczyna wzrostu popularności tego tytułu. Profesjonalni gracze zawsze przyciągają do siebie wielu oglądających, którzy z czasem też chcą spróbować swoich sił w grze. Jednym z najlepszych graczy jest zagraniczny streamer Iam_chappie. Jego poczynania oglądałem ze zdumieniem i prawdopodobnie dzięki temu sam zacząłem grać w Battlegrounds. Pod tym linkiem możecie zobaczyć jedną z lepszych akcji w wykonaniu tego gracza.

Zagrożenie dla popularności?

Nie wszystko jednak jest tak piękne, jak mogłoby się wydawać. Na horyzoncie pojawił się przeciwnik w postaci Destiny 2, które zdobywa nie mniejszą popularność wśród graczy konsolowych, a za niedługo również pecetowców. Czy Destiny 2 zagrozi PUBG ? Pozostaje nam zaczekać do wersji PC.

Pozostaje mi jedynie pogratulować panu Greene’owi i życzyć dalszych sukcesów. Miejmy nadzieję, że poziom gry się utrzyma.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o