Dominacja Fortnite? – ESL One Katowice 2019 [1/3]

ESL One Katowice

Turniej ESL One po raz kolejny zawitał do stolicy Śląska. Fani Doty z całego świata zebrali się w Spodku lecz tuż obok pojawił się inny faworyt – Fortnite.

Turniej ESL One Katowice jak zwykle rozpoczął się w blasku świateł i przy akompaniamencie dramatycznej muzyki. Gracze gromkimi brawami przywitali prowadzącego oraz pierwsze z drużyn. Dota 2, pomimo stosunkowo niewielkiej popularności w naszym kraju, zebrała w Spodku fanów z całego świata.

ESL One Katowice
Ogień? Jest. Dramatyczna muzyka? Jest. No to zaczynamy!

Fortnite atakuje?

Poza oglądaniem rozgrywek, uczestnicy mogą liczyć na wiele innych atrakcji, które znajdują się w budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego. To właśnie tam w ramach IEM Expo można zagrać w różnorakie produkcje, tym samym testując prezentowany sprzęt. Wśród dostępnych stanowisk znajdują się także pozycje VR takie, jak Beat Saber czy Creed. Po raz kolejny na IEM pojawił się także Wedel ze swoimi słodkościami.

Esl One Katowice
A może troszkę słodkości? 🙂

Największą popularnością cieszy się jednak wszechobecny Fortnite. Na wielu dostępnych stanowiskach to właśnie gra od Epic Games widnieje przez większość czasu. Ponadto w ramach organizowanego turnieju Katowice Royale stworzono specjalną scenę, która zajęła blisko połowę hali. Turniej cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród młodszej części uczestników, chociaż pula pieniężna wynosząca odpowiednio:

  • 1 Miejsce $1,500
  • 2 Miejsce $1,250
  • 3 Miejsce $1,000
  • Miejsca 4 – 7  $500
  • Miejsca 8 – 10 $250

za zajęcie miejsca w jednej z gier brzmi zachęcająco (każdy może wziąć udział tylko w jednym turnieju). Turniej będzie miał swoją kontynuację w sobotę oraz niedzielę (wraz z komentarzem streamerów Izaka, Leha oraz Pago).

Esl One Katowice
Cóż… strefa Fortnite z pewnością robi wrażenie.

Każda z firm na własnym stanowisku organizowała konkursy czy też miniturnieje (nawet na stanowiskach mobilnych), w ramach których można było wygrać fanty lub sprzęt danego producenta. Na drugim końcu budynku ulokowano strefę CS:GO, gdzie można było obejrzeć wczesne rozgrywki w popularnego shootera. W ramach Expo istniała także możliwość zdobycia autografu swojego ulubionego zawodnika, gdyż co jakiś czas na samym środku hali, w specjalnie wyznaczonym na to miejscu pojawiały się poszczególne drużyny.

Pierwszy dzień na ESL One przebiegł bardzo spokojnie, ale to dopiero początek esportowych zmagań i kibicowania swoim ulubiony drużynom, z kolejną relacją wrócimy już jutro.

Zdjęcia: Piotr Kozioł

Coś dla fanów metroidvanii

Hollow Knight: Silksong zapowiedziane!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here