Doczekamy się nowego Splinter Cella? Plany Ubisoftu na rozwój marki

Splinter Cell powróci?

Prezes Ubisoftu w wywiadzie udzielonym chińskiemu serwisowi GamerSky zdradza, że firma planuje kontynuacje serii Splinter Cell.

Od kilku lat fani serii Splinter Cell ubolewają nad tym, że wydawca znany z wypuszczania swoich flagowych marek co rok, dwa, w ostatecznobści co trzy lata nie podjął się jeszcze kontynuacji przygód Sama Fishera. Ostatnia pełnoprawna gra serii – Splinter Cell: Blacklist – ujrzała światło dzienne w 2013 r. Od tamtej pory główny bohater serii pojawiał się gościnnie w innych grach francuskiego wydawcy. Tym niemniej uporczywie unikał otrzymania własnej pełnoprawnej produkcji. Ale najwyraźniej to ma się zmienić, ponieważ…

Splinter Cell powróci?

Yves Guillemot – prezes Ubisoftu – udzielił ostatnio wywiadu chińskiemu serwisowi poświęconemu grom. Na łamach GamerSky wypowiedział się, że studio planuje stworzenie kolejnej dużej odsłony. Nie powiedział, kiedy do tego dojdzie zapowiadając jedynie, że studio planuje wstrzelić się w odpowiedni moment ze swoją produkcją. Do tego ma się w niej znaleźć sporo eksperymentalnych treści. Te jednak mają dotyczyć głównie uzbrojenia, z jakiego skorzysta nasz bohater.

(akapit zawiera opinię autora) Słowa te w zestawieniu z działaniami Ubisoftu mogą wskazywać na to, że marka nie należy do najbardziej kasownych, ale jednocześnie wydawca nie chce z niej rezygnować. Zamiast tego pozwala się stęsknić fanom, ściągnąć nowych poprzez obecność Sama Fishera w kolejnych grach. Prawdopodobnie sytuacja na rynku jest sprawdzana, a któreś ze studiów francuskiego giganta powoli głubie sobie nad projektem nie dostając na to zawrotnych sum. Pozostaje nam poczekać i zobaczyć co z tego wyjdzie. Ubisoft raczej wie co robi.

Co Wy myślicie o tej informacji? Wyczekujecie kolejnych skradanych przygód jednego z najpopularniejszych agentów świata gier? Dajcie nam znać w komentarzach!

Apex Legends po pół roku od premiery

Apex Legends po pół roku od premiery