Diablo Immortal – mobilna odsłona serii zapowiedziana

Diablo Immortal

Podczas pokazu otwierającego tegoroczny Blizzcon zapowiedziano Diablo Immortal. Gra będzie stanowiła mobilny interquel serii wyprodukowany we współpracy z chińską firmą NetEase. 

O nowym Diablo w sieci słyszymy już od kilku miesięcy. Zaczęło się od plotek i przecieków, a potem sam Blizzard oficjalnie zapowiedział, że poszukuje programistów znających i lubiących serię. Dla wielu oznaczało to pewnik, że nowa odsłona Diablo jest produkowana. Pomimo licznych ogłoszeń, że nowa część na pewno powstaje producent poprzednich części – studio Blizzard Entertainment konsekwentnie wszystkiemu zaprzeczało. Jednak zgodnie z oczekiwaniami fanów na Blizzconie 2018 zapowiedziano nową produkcję z serii. Gra zatytułowana Diablo Immortal fabularnie będzie osadzona pomiędzy drugą, a trzecią częścią. Do naszej dyspozycji zostanie oddanych 6 klas postaci znanych z Diablo 3, jednak każda będzie posiadać nowe umiejętności specjalne.

Tylko na smartfony

Tym co jednak rozczaruje część fanów jest fakt, że produkcja zmierza tylko na smarfony z systemem Android i iOS. Interface został przebudowany na potrzeby telefonów, mamy więc odpowiednie ikony używania umiejętności i odpowiednio spowolnioną rozgrywkę. Graficznie Diablo Immortal przypomina część trzecią. Dostępny w nim będzie tryb wieloosobowy. Nie potwierdzono, czy produkcja będzie płatna, czy może oferowana w systemie free to play. Wiemy jednak, że poza Blizzardem nad grą pracuje Chińska firma NetEase, z którą Zamieć już w przeszłości współpracowała. Premierę Diablo Immortal zapowiedziano na 2019 r. Nie przybliżono jednak, w jakiej jego części produkcja zostanie wydana.

W ramach pokazu nowej gry zaprezentowano jej trailer fabularny oraz trailer z gameplayem. Pierwsze reakcje zarówno podczas transmisji internetowej, jak i po zakończeniu wstępnego panelu są negatywne. Gracze zarzucają studiu, że zamiast skupić się na rozwoju nowych, dużych gier rozwija te starsze, a teraz w ramach rozbudowywania jednej ze swoich głównych serii wydaje odsłonę mobilną.

A co Wy sądzicie o posunięciu Blizzarda? Zamierzacie zagrać w Diablo Immortal, czy może czujecie się oburzeni taką decyzją? Dajcie nam znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here