Devil May Cry Mobile – świeży zwiastun i sceptycyzm graczy

Devil May Cry Mobile

W sieci pojawił się świeżutki zwiastun Devil May Cry Mobile. Chociaż odsłona ta zapowiada się naprawdę dobrze, to gracze wydają się nie być specjalnie przekonani.

Devil May Cry Mobile jest nowym tytułem z jednej z flagowych serii Capcom. Owa saga nastawiona jest głównie na widowiskowe sekwencje walki i dynamiczną rozgrywkę. Początkowo najnowsza odsłona, przeznaczona na urządzenia mobilne, miała ukazać się już 2019 roku. Wiemy już, że tak się nie stanie i premiera będzie miała miejsce dopiero w 2020.

Poniżej nowy zwiastun.

Tak więc już wiemy, że podczas rozgrywki w Devil May Cry Mobile będziemy mogli spotkać znajome twarze i starych przeciwników. Wiemy także, że jeśli chodzi o system walki, zmieni się niewiele w stosunku do poprzednich odsłon. Również mechaniki będą czerpały garściami z wcześniejszych odsłon. Jak na grę mobilną trudno o czepianie się dynamiki i grafiki, ale to również prezentuje się naprawdę dobrze.

Jaki więc jest problem graczy z Devil May Cry Mobile?

Otóż ten, który występuje zawsze przy próbie wydania gry mobilnej znanej marki. Piąta odsłona serii przyjęła się świetnie i zebrała znakomite oceny. Gracze byli zachwyceni i oczekiwali nowych odsłon lub chociaż remasterów, bo przecież o stworzenie takowych dopominał by się zdrowy rozsądek. Tymczasem dociera do nich wiadomość tak radosna jak łoskot wiertarki w sobotę o 6:20. Będzie nowe Devil May Cry, ale mobilne.

Devil May Cry Mobile - NO

No i historia zaczyna się od nowa i ponownie ta sama sytuacja. Firmy produkują gry mobilne, aby trafić w nowe potrzeby rynku, szczególnie dalekowschodniego. Tymczasem gracze komputerowi i konsolowi nie lubią gier mobilnych. Jednak okazuje się, że to oni są najgłośniejsi i u nas, w wesołym centrum Europy, jest ich najwięcej. Ułożyłem nawet na tę okazję proste równanie matematyczne:

Nowe potrzeby + Starzy gracze = Konflikt interesów 

Dzień jak co dzień, na tym diabelskich łez padole. Dajcie znać co sądzicie o posunięciach Capcom’u i jakie jest wasze zdanie na temat mobilnych kontynuacjach znanych serii.

Death Stranding- najważniejsza robota w życiu kuriera [recenzja]

Death Stranding- najważniejsza robota w życiu kuriera [recenzja]