Demo Detroit: Become Human dostępne od 24 kwietnia

Detroit: Become Human
Detroit: Become Human

Od 24 kwietnia demo nadchodzącej gry Detroit: Become Human będzie dostępne do pobrania dla posiadaczy konsol PlayStation 4. Co ciekawe, wersja do przetestowania dostępna będzie w języku polskim. 

Dla fanów twórczości studia Quantic Dream mamy co najmniej dwie bardzo dobre wiadomości. Po pierwsze, jak twórcy poinformowali na swoim oficjalnym blogu (dzięki Eurogamer!), Detroit: Become Human osiągnęła złoty status, co oznacza, że postępy w pracy nad nią pozwoliły, aby trafiła na płyty i rozstała rozesłana do sklepów. Nie oznacza to rzecz jasna końca jej rozwoju, bowiem jak wiemy day one patch jest zmorą naszych czasów.

Drugą dobrą informacją jest to, że jeszcze przed premierą będziecie mogli przetestować najnowszą grę Davida Cage’a! Detroit: Become Human będzie bowiem dostępne za darmo od 24 kwietnia. Posiadacze PlayStation 4 będą mogli grą cieszyć się do tego dnia ściągając ją na swój dysk. Mało tego! Gra jest już teraz dostępna na nowozelandzkim PSN. Plik demo zajmuje 3 GB i zawiera aż 9 języków, w tym polski. Jest to więc bardzo dobra informacja dla graczy, którzy z językiem Szekspira nie są za pan brat. W grze można ustawić zarówno wersję z dubbingiem, jak również spolszczenie kinowe w postaci napisów.

Demo zawierać będzie pierwszy rozdział, który zatytułowany jest jako Zakładnik. Rozdział ten był już pokazywany na materiałach promocyjnych i pozwoli graczom przeprowadzić samemu negocjacje ze zbuntowanym androidem przetrzymującym przerażone dziecko. Właśnie ten rozdział mieliśmy okazję ograć na WGW 2017. Wrażenia z niego znajdziecie tutaj.

Czujące Androidy 

Nadchodzące Detroit: Become Human to najnowsza gra paryskiego studia Quantic Dream (twórcy m.in Heavy Rain, czy Beyound: Two Souls). Gra jest tworzona przez ww. dewelopera i wydawana przez Sony Interactive Entertainmnet. Jej planowana data premiery (która raczej już się nie zmieni, zważywszy na złoty status) to 25 maja. Zostanie wydana jedynie na konsole PlayStation 4.

Gra jest przygodówką tworzoną w charakterystyczny dla studia Davida Cage’a sposób. Możemy więc spodziewać się trzecioosobowego sterowania postacią, zbierania poszlak oraz podejmowania trudnych, emocjonalnych decyzji. Gra opowiada historię mieszkańców miasta Detroit z przyszłości. Przyszłości, w której androidy wspierają ludzi w ich życiu codziennym, jak również pomagają np. oddziałom porządkowym dbać o porządek.

W grze wcielamy się w postaci trzech androidów: Markusa i Karę, będącymi pomocą domową oraz Connora pomagającego przy negocjacjach i śledztwach. Gra już teraz zapowiadana jest jako najambitniejsze z dzieł studia Quantic Dream, mające ukazać temat świadomości humanoidalnych androidów z nieco innej perspektywy. Ponadto ma posiadać najwięcej rozgałęzień fabularnych ze wszystkich gier jakie paryscy deweloperzy stworzyli.

Campo Santo wykupione przez Valve

Campo Santo wykupione przez Valve