Dead Cells: Dark Souls w 2D? – recenzja

Dead Cells obrazek tytułowy

Dead Cells, czyli gra, która wycięła z mojego życia dobrych parę godzin. Pomimo tego, że gra jest jeszcze w etapie Early Access, to już zyskała sobie grono fanów na całym świecie. Co spowodowało, że tak się stało? Cóż, przyjrzyjmy się bliżej temu tytułowi.

 

 

Na oficjalnej stronie możemy przeczytać, że Dead Cells wzoruje się na Castlevanii, gra ma polegać na eksploracji wiecznie zmieniającego się zamku… o ile uda nam się pokonać przeciwników, którzy staną nam na drodze. Aby “pokonać” grę będziemy musieli opanować system walki podobny do tego znanego nam z Dark Souls (do the barrel roll baby!). Gra nie wybacza pomyłek. Zginąłeś? Musisz zacząć od nowa i uczyć się na błędach.

Plusy gry

Twórcy z Motion Twin stworzyli grę, która idealnie wpisała się w moje gusta. Lochy pełne różnorakich przeciwników, których musimy pokonać przy pomocy zręczności i przemyślanych akcji, świetna muzyka, która nie nudzi przy kolejnym podejściu do przejścia gry, zróżnicowane poziomy i “syndrom upgrade”, dzięki któremu jesteśmy w stanie odblokować nowe bronie i ulepszać te już dostępne. W grze możemy znaleźć także zwoje ulepszające nasz poziom zdrowia, moc ataku lub umiejętności, których paleta jest ogromna.

Musimy wybierac, w co zainwestować zebrane punkty

Ostatnim, o czym chcę wspomnieć, jest możliwość wyboru różnych ścieżek, przykładowo z pierwszej lokacji możemy dostać się do “Toksycznych kanałów” lub “Kostnicy”, każdy poziom oferuje inny typ przeciwników oraz różne przedmioty do znalezienia.

Ataki w Dead Cells mogą być różne

Minusy gry

Chociaż gra jest jeszcze w stadium wczesnego dostępu, można doczepić się do paru rzeczy, które mogą być uciążliwe, przykładowo brak opcji graficznych (blur w grze potrafi zmęczyć oczy) czy też blokowanie się między przeciwnikami w momencie, kiedy jeden z nich nas ogłuszy. Pomimo to rozgrywka wciąż jest satysfakcjonująca, a twórcy z pewnością poprawią swoje błędy, zwłaszcza że co parę dni wychodzą nowe aktualizacje dodające coraz ciekawsze rzeczy.

Gra potrafi być okrutna

Wymagania minimalne

  • System operacyjny: Windows 7+
  • Procesor: Intel i5+
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia 450 GTS / Radeon HD 5750
  • Miejsce na dysku: 500 MB

Na koniec warto wspomnieć, że recenzje gry na Steam są przytłaczająco pozytywne 🙂

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o