Z ostatnich stron gazet | David Lynch Teaches Typing

Czy pamiętacie lekcje informatyki z podstawówki? Trochę Painta, może podstawy Office, no i oczywiście nauka pisania na klawiaturze. A gdyby tak tego ostatniego nie uczył zwykły nauczyciel, ale mistrz kina ambientowo-surrealistycznego David Lynch? Przed Wami David Lynch Teaches Typing!

Mistrz Klawiatury oficjalnie odchodzi do lamusa. Nie może przecież równać się z osobowością Davida Lyncha. Reżysera, muzyka, malarza, rysownika, mistrza sztuki użytkowej – słowem: osobowości artystycznej. Oczywiście w idealnym świecie gra David Lynch Teaches Typing byłaby zaprojektowana przez samego Lyncha, jednak za ten tytuł odpowiada niezależne, małe i zwariowane studio Rhino Stew. Jak czytamy na oficjalnej stronie dewelopera:

Rhino Stew symbolizuje naszą odważną próbę tworzenia przesuwających granice gatunków eksperymentów narracyjnych przeznaczonych dla internetowej widowni. Jeśli coś sprawi, że zakrzykniesz “O mój Boże” lub “To jest niedorzeczne”, zanim się skończy – będzie to prawdopodobnie projekt Rhino Stew.

I jak możecie się domyślać dokładnie tak wygląda David Lynch Teaches Typing. Gra jest przyjemnie niedorzeczna. Aktor wcielający się w reżysera oddaje – w lekko przekrzywiony sposób – jego manierę. Nigdy nie będzie się Wam tak dobrze pisało, jak wtedy, gdy Wasze starania wspiera sam David Lynch. Żadna lekcja informatyki nie dała Wam takich emocji. Chyba, że graliście w Deluxe Ski Jumping (ktoś to jeszcze pamięta?).

Ci, których przywiodła tutaj jednak tematyka artystycznych podróży Lyncha, także się nie zawiodą. Ta krótka, surrealna i komediowa, gra skrywa w sobie kilka naprawdę dziwacznych niespodzianek.

David Lynch Teaches Typing dostępne jest dla posiadaczy PC i Maca na platformie itch.io za free.

Jeśli jesteście zainteresowani może szalonymi, a może po prostu niepopularnymi, ale świetnymi niezależnymi grami z ostatnich stron gazet – śledźcie Kulturalne Media! Następny tytuł już w kolejną sobotę.

Obrazek wyróżniający pochodzi z itch.io.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here