Darmowy Axiom Verge w Epic Games Store

Axiom Verge

W Epic Games Store pojawiła się kolejna darmowa gra. Tym razem jest nią Axiom Verge – stworzona w 2015 roku staroszkolna metroidvania.

Przez najbliższe dwa tygodnie (od 7 do 21 lutego) gracze używający Epic Games Store będą mogli za darmo przypisać do swojego konta Axiom Verge. Jest to kolejna gra udostępniona przez Epic Games w ramach ich sposobu na walkę o klienta jakim jest właśnie udostępnianie darmowej gry co 2 tygodnie. Do 7 lutego gracze mogli pobrać Subnauticę. Twórcy zapowiedzieli także grę, którą gracze dostaną po 21 lutym (o czym dalej).

Metroid w nowym wydaniu

Axiom Verge to wydana w 2015 r. platformówka 2D z elementami metroidvanii. Jak sama nazwa gatunkowa wskazuje można się tutaj spodziewać elementów z gry Metroid wydanej jeszcze na NES-a w 1986 r., jednak Axiom Verge jest do tej produkcji wyjątkowo podobny.

Znajdziemy tutaj więc walkę w dwóch wymiarach, opartą na naszej zręczności i refleksie, pixelartową oprawę wizualną, setting science fiction, słynne przechodzenie przez portale aby doczytać plansze oraz odpowiednio dostosowane do stylu tamtych lat dźwięki. Generalnie można dać się oszukać, że gra wyszła w latach świetności jednej z najpopularniejszych konsol Nintendo.

Produkcja ukazała się na komputerach osobistych, konsolach PlayStation Vita, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Wii U i Nintendo Switch. Jej ocena na Metacriticu to 84/100 dla wersji z PlayStation 4.

A co pod koniec lutego?

Przy okazji udostępnienia graczom nowej gry do przypisania do biblioteki Epic Games zdradziło także, jaka następna gra trafi w łapki kolekcjonerów. Będzie nią Thimbleweed Park – pixelartowa przygodówka point & click, która zebrała bardzo przychylne opinie w 2017 r.

Jak być dobrą pszczółką? – zapowiedź Bee Simulator

Jak być dobrą pszczółką? – zapowiedź Bee Simulator

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o