Darmowy Assassin’s Creed IV: Black Flag na Uplay

Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin’s Creed IV: Black Flag dostępny jest za darmo na platformie Uplay. Gra dostępna do dodania do biblioteki będzie tylko przez kilka dni.

Na platformie Uplay można odebrać kolejny cenny grudniowy prezent. Jest nim jedna z najlepszych części serii opowiadającej o asasynach, a mianowicie Assassin’s Creed IV: Black Flag. Aby dodać tytuł do swojej biblioteki musicie tylko wejść na aplikację Uplay na swoich komputerach i kliknąć w wyświetlany u góry aktualności link. Możecie też zalogować się na stronie pod tym linkiem i odebrać swoją grę z poziomu przeglądarki. A należy się spieszyć, bowiem możecie to zrobić tylko od 11 do 18 grudnia. Gra rzecz jasna zostanie z Wami na zawsze :).

Templariusze z Karaibów.

Assassin’s Creed IV: Black Flag był pod wieloma względami najbardziej przełomową częścią serii. Stworzony i wydany przez Ubisoft w 2013 roku przenosił graczy na słoneczne Karaiby, gdzie wcielali się oni w postać Edwarda Kenwaya – próżnego i żądnego bogactwa Walijczyka, który kierowany pragnieniem zysku wplątuje się w odwieczny konflikt asasynów i templariuszy. Nasz bohater w przeciwieństwie do pozostałych protagonistów serii (szczególnie Altaira) za obszar podróżowania obrał sobie morze. I tak seria o skrytobójcach przenikających zaułki miast w poszukiwaniu swoich ofiar przeniosła się na statki pirackie i w ostrzał drogocennych galer handlowych.

W grze poza znanymi z poprzedniczki elementami walki, wspinania i rozwiązywania prostych zagadek pojawił się model żeglugi i rozwijania własnego statku. Łupiąc inne okręty i powiększając pewne zasoby mogliśmy rozbudowywać naszą łajbę, aby po czasie stać się postrachem karaibskich mórz. Gra zasłynęła głównie dzięki dobrej postaci głównego bohatera, oraz głębokim klimacie marynarskich opowieści, ukazywanych tutaj chociażby poprzez szanty. Między innymi za te elementy jest do dziś uważana za jedną z najlepszych części serii.