Czyżby nadchodził nowy Fallout?

Nowy Fallout nadchodzi: Obrazek wyróżniajacy z Vault Boyem.

E3 nadchodzi wielkimi krokami – konferencja Bethesdy odbędzie się 11 czerwca o 3:30 polskiego czasu. Wiemy już, że zobaczymy na niej Rage 2, ale okazuje się, że fani cRPG także się nie zawiodą. Na kanałach social mediowych dewelopera  właśnie pojawiły się obrazki sugerujące, że inna postapokaliptyczna seria nie pozostanie bez swojego reprezentanta. Nowy Fallout nadchodzi.

Kultowe “Please Stand By”, od którego zaczyna się każda gra z serii, to jedyny komunikat, który towarzyszy zajawce. Na razie jednak nie wiadomo nic więcej. Czyżby na targach E3 miał pojawić się całkiem nowy Fallout? Bardziej prawdopodobne jest, że Bethesda ma w planach remake Fallouta 3 lub uwielbianego przez graczy New Vegas; rozszerzona edycja The Elder Scrolls V: Skyrim okazała się przecież sukcesem. Obie gry zresztą zestarzały się dość paskudnie i przydałby się im współczesny lifting. Innym pomysłem dewelopera może być Fallout Shelter 2 lub port czwartej części na Switcha.

Ten ostatni pomysł wydaje się całkiem prawdopodobny – zgadzałoby się to z polityką wydawniczą Bethesdy. W końcu Skyrim zapewne za niedługo trafi nawet na inteligentne lodówki.

Innym kanałami Bethesdy, które dotknęło to samo szaleństwo, jest  Twitch i Facebook, choć twórcy, oprócz tej lakonicznej wiadomości, milczą. Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa ta cisza w eterze.

Jak jednak zauważył PCGamer, nie tylko Bethesda uaktywniła się w mediach społecznościowych. Swoje trzy grosze do całej sprawy dorzucił Obsidian, sugerując, że z zamieszeniem wokół Fallouta nie ma nic wspólnego. Dla wielu z Was to zapewne zła wiadomość, ponieważ New Vegas uchodzi za najlepszą część nowej generacji, do której chętnie wracamy.

Co myślicie o zajawce Bethesdy? Nowy Fallout to coś, na co czekacie? A może po średnio przyjętej czwartej części wolicie po prostu wracać do jej poprzedniczek?

Bethesda wypuściła teaser Fallout 76!