Ciężkie ładunki oraz duble w Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator

Ciężkie ładunki oraz duble w Euro Truck Simulator 2

Studio SCS Software zaskoczyło fanów i graczy gry Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator. Wkrótce pojawią się dwa dodatki do gry, z czego jeden będzie darmowy!

Pierwszy z tych dwóch dodatków to tak zwane Heavyweights lub Overweight czyli super ciężkie ładunki. Przez ostatnie lata SCS Software poświęciło znaczą ilość czasu na to, aby ulepszyć fizykę ciężarówek i naczep. Dzięki temu kładli podwaliny pod stworzenie nowych funkcji oraz obiektów, które teraz zostaną wykorzystane w dodatku Heavyweights. Te ponad 50-cio tonowe ładunki wymagają odpowiedniego sprzętu, aby były w stanie je przewieźć. Dlatego studio przygotowuje specjalne, potężne podwozia ciężarówek, np. 8×4, oraz naczepy ze skrętnymi osiami, które są dedykowane dla tego rodzaju ładunków.

Co z American Truck Simulator? Nie martwcie się, SCS Software nie zapomniało także o fanach tej gry. Dla tego tytułu także przygotowywany jest dodatek z ciężkimi ładunkami! Niestety data premiery oraz cena dodatku Heavyweights nie jest jeszcze znana.

Ciężkie ładunki oraz duble w Euro Truck Simulator 2

Podwójne naczepy za darmo!

Z kolei niedawno zapowiedziany dodatek jest właściwie aktualizacją do gry. Warto dodać, że będzie to zupełnie darmowa aktualizacja! 

Co w niej znajdziemy? Tak zwane duble czyli podwójne naczepy! O tę funkcjonalność gracze dopominali się od wielu lat począwszy od roku 2011, kiedy to studio przed premierą ETS2 wspominało o możliwości wprowadzenia tego typu naczep do gry. Niestety tak się nie stało. Po sześciu latach, setkach poprawek w fizyce gry, SCS Software postanowiło zaskoczyć graczy i wprowadzić duble w darmowej aktualizacji gry ETS2 (będzie to aktualizacja 1.28). Podobna aktualizacja będzie miała miejsce w grze American Truck Simulator (wersja 1.7) lecz w ATS podwójne naczepy będą nieco inaczej skonstruowane niż te w wersji europejskiej, co może utrudnić manewrowanie i parkowanie z nimi.

Ta darmowa aktualizacja najprawdopodobniej pojawią się na początku tego lata. Na takie nowości warto czekać!

Ciężkie Ładunki Oraz Duble

Ciężkie Ładunki Oraz Duble