Twórcy Starbound z nowym tytułem – Inmost

Studio Chucklefish zapowiedziało nową produkcję. Ma być to platformer z elementami logicznymi i interesującą historią.

Zaprojektowany przez litewskie studio Hidden Layer Games tytuł o nazwie Inmost pokaże nam historię trzech grywalnych postaci, które dzielą między sobą jedną mroczną, połączoną ze sobą historię.

Inmost

Pixelartowa gra osadzona w starym, opuszczonym zamku została dopiero zapowiedziana, ale już po samym trailerze możemy spodziewać się ciekawej rozgrywki.

Rycerz zaprzysiężony mocom ciemności. Kreatura żywiąca się bólem. Nieznajomy szukający odpowiedzi. Jedna połączona opowieść o cierpieniu, poświęceniu, a do tego młoda dziewczyna pośrodku tego wszystkiego – taką notkę wstępną przeczytamy na oficjalnej stronie gry. Dalszą część historii (a raczej jej fragment) poznamy zapewne przy kolejnych informacjach od deweloperów.

Trudności produkcyjne

Studio odpowiedzialne za ten tytuł składa się z 2 osób – artysty Alexeya Testova oraz programisty Andriya Vinchkovskiy’ego. Historia tworzenia Inmost jest tak samo interesująca, jak i ta opowiedziana w samej grze. Początkowo panowie pracowali zdalnie, Andriy z Ukrainy, a Alexey z Rosji. Sytuacja zmieniła się po zaostrzeniu sytuacji politycznej pomiędzy państwami, przez co oboje przenieśli się na Litwę. Zaczęli tam tworzyć gry we Flashu i HTML5 oraz pomniejsze tytuły mobilne, ale podobno w ich głowach zawsze pojawiała się chęć zrobienia czegoś więcej, czegoś większego i znacznie mroczniejszego. Właśnie tak powstał pierwszy prototyp Inmost.

Inmost zapowiedź
Zarówno zwiastun, jak i pierwsze screenshoty pokazują mroczny klimat tej nadchodzącej produkcji.

Pierwsze demko powstało w trakcie 2 miesięcy i wzięło udział w konkursie na konferencji DevGamm w Mińsku. Po zaryzykowaniu wszystkich funduszy w celu wyprodukowania wersji demonstracyjnej twórcy mogli jedynie liczyć na to, że ich praca zostanie doceniona, a w innym przypadku niestety musieliby zamknąć studio. Ku ich wielkiemu szczęściu projekt otrzymał nagrodę Best Indie Game, co dało deweloperom zastrzyk pieniężny na utrzymanie go przy życiu.

Jak widać losy niezależnych projektantów gier bywają przewrotne i czasami trzeba podjąć pewne zdecydowane kroki, aby odnieść sukces. Rzecz została zapowiedziana na przyszły rok i póki co to jedyne znane informacje na jej temat.

Letnia wyprzedaż na Fanatical

10 najlepszych obniżek na Fanatical