CD Projekt Red nie pracuje nad trzema grami w uniwersum Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 trzy gry

Kilka dni temu poinformowaliśmy was o  raporcie dotyczącym firmy CD Projekt Red i jej planów zawiązanych z Cyberpunkiem 2077. Po powierzchniowym przetłumaczeniu polskiego wywiadu przez anglojęzyczne media, do publicznej wiadomości podano , że studio pracuje nad trzema grami związanymi z Cyberpunkiem – główną grę, spin-off’em oraz trzecim tajemniczym tytułem. Okazuje się jednak, iż tłumaczenie języka polskiego nie było po prostu  dokładne. CD Projekt Red wziął sprawy w swoje ręce i samodzielnie wyjaśnił nieprawidłowe informacje.

Prezes CD Projekt – Adam Kiciński, został zacytowany tak jakoby zespół deweloperów pracował nad “trzema cyberpunkowymi projektami – główną  grą oraz dwoma innymi tytułami”. Plotka głosiła, że jednym z tych projektów byłby kolejny planowany przez CD Projekt Red gamingowy tytuł AAA, podczas gdy drugim był wieloosobowy spin-off oparty na uniwersum Cyberpunka.

W nowym oświadczeniu wydanym przez CD Projekt Red dowiadujemy się, jakie są ich plany oraz zyskujemy informację, iż przetłumaczony cytat został źle zinterpretowany:

“Obecnie posiadamy pięć zespołów pracujących nad kilkoma projektami, z których trzy koncentrują się na rozwoju Cyberpunku 2077. Należą do nich m.in. CD Projekt Red Warszawa oraz Kraków, które skupiają się nad główną grą, a także wrocławskie studio, w którym blisko 40 specjalistów IT badana rozwój technologii CD Projekt Red”.

Cyberpunk 2077 trzy gry

“Osobny, dedykowany zespół warszawskiego studia zajmuje się rozwojem gry Gwent. Ostatnim zespołem jest Spokko, który obecnie pracuje nad niezapowiedzianym jeszcze projektem mobilnym”.

Na ten moment oczy gamingowego świata wciąż skierowane są na grzeCyberpunk 2077, który ukaże się dopiero w kwietniu 2020 roku. Po premierze, zostaniemy prawdopodobnie uraczeni rozszerzeniami DLC w stylu Wiedźmina 3, które CD Projekt Red omawia już wewnętrznie.

Cyberpunk 2077 – powstaną trzy projekty w uniwersum?

Cyberpunk 2077 – powstaną trzy projekty w uniwersum?