Captain Tsubasa: Rise of New Champions – gratka dla fanów anime

Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Captain Tsubasa: Rise of New Champions to gra inspirowana i oparta na licencji bardzo popularnego w Polsce anime. Do internetu właśnie trafił najnowszy zwiastun tej produkcji, która ma zadebiutować już niedługo.

Kapitana Tsubasę uważa się za bajką na której wychowywała się większość współczesnej reprezentacji Japonii. Mówi się, że to właśnie dzięki niej piłka nożna wyparła popularny w tym regionie baseball. Samo anime było popularne nie tylko w kraju kwitnącej wiśni, ale również na świecie. Wyjątkowo ciepło zostało ono przyjęte w Polsce. W latach 90. Tsubasa stał się wzorem do naśladowania dla wielu młodych i przyszłych piłkarzy. W 2020 roku, po wielu latach od fali ogromnej popularności Tsubasy, na rynek ma trafić pełnoprawna licencjonowana gra oparta na tym tytule – Captain Tsubasa: Rise of New Champions. Jest na co czekać?

Zwiastun fabularny

19 lutego na rynek trafił oficjalny zwiastun fabularny. Jak widać w grze pojawi się cała masa znanych z anime postaci na czele z Tsubasą, Hyugą czy Wakabayashim. Co więcej każdy z nich będzie się posługiwał swoim własnym, rozpoznawalnym strzałem czy umiejętnością. Ewidentnie tytuł nie będzie też skupiał się zbytnio na symulacji rzeczywistej piłki nożnej. Wyraźnie dostrzeżemy tu podejście zręcznościowe, nastawione na szybką i efektowną rozgrywkę. Ważną rolę odegrają super umiejętności piłkarzy.

Tryb fabularny z pewnością będzie gratką dla fanów legendarnego anime. Na tę chwilę nie wiemy czego dokładnie będzie dotyczył, ani jak rozwinie się fabuła i ile wspólnego będzie mieć z oryginałem. Pewne jest natomiast, że będziemy śledzić poczynania młodego, obiecującego piłkarza – Tsubasy Ozory. To z całą pewnością wystarczy zagorzałym fanom uniwersum do kupienia tego tytułu.

Captain Tsubasa: Rise of New Champions zgodnie z zapowiedzią, ma zadebiutować jeszcze przed końcem 2020 roku. Pojawi się na platformach PC, PS4 oraz Switch. W grze pojawią się nie tylko tryby dla jednej osoby, ale również takie do rozgrywki multiplayer. Całość zaopatrzona jest w bardzo kolorową, efektowną i charakterystyczną dla Tsubasy grafikę.

Monument Valley – ponadczasowa mobilna łamigłówka

Monument Valley – ponadczasowa mobilna łamigłówka