Campo Santo wykupione przez Valve

Campo Santo wykupione

Studio Valve wydaje się coraz bardziej zdążać w kierunku dalszego tworzenia gier video. Campo Santo, czyli deweloperzy odpowiedzialni za grę Firewatch, zostali wcieleni w szeregi giganta z Bellevue.

We’re still making games

Jak pisaliśmy w styczniu tego roku, Valve opublikowało na swoim Twitterze tajemniczy post. Według niego firma w dalszym ciągu chciałaby wydawać gry. Przez parę lat firma skupiała się głównie na dystrybucji cyfrowej gier na swojej platformie Steam. Ostatnim dużym tytułem dewelopera była Dota 2, czyli popularna MOBA z 2013 roku.

Campo Santo

Campo Santo to dosyć młody zespół deweloperski, który na swoim koncie posiada póki co tylko jedną produkcję – Firewatch. Tytuł został wielokrotnie nagrodzony (m.in BAFTA za najlepszy debiut).

Obecnie drużyna pracuje nad zapowiedzianą na The Game Awards produkcją – In The Valley of Gods. Według zapowiedzi będzie to gra przygodowa osadzona w Egipcie lat 20 ubiegłego wieku. Główna bohaterka Rashida chce dokonać wielkiego odkrycia i uwiecznić wszystko na filmie. Gra zadebiutuje w 2019 roku.

Jak twierdzą twórcy Firewatch, w Valve znaleźli osoby, które zdecydowanie nadają się do prac nad najnowszą produkcją.

Decyzja giganta z Bellevue nikogo zatem nie dziwi, Campo Santo to dobrze rokujący zespół, który zapewne jeszcze wiele razy przysłuży się powstaniu dobrych tytułów growych.

Jaki wpływ na produkowane gry będzie miała decyzja Valve? Czy In The Valley of Gods zostanie wydany jedynie na PC? Dajcie znać, co myślicie na ten temat!