Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza – zapowiedź szalonej karcianki od Rebel.pl

Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza
źródło: materiały prasowe

Wydawnictwo Rebel.pl wydaje nową karciankę o nietypowym tytule i zapewnia, że Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza to gra równie szalona, jak jej nazwa.

Rebel.pl zapowiedziało, że jeszcze tego roku wydadzą grę Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza. Nazwa szokuje, ale wierzymy, że rozgrywka będzie równie zabawna co tytuł. Gra przeznaczona jest dla 4-8 graczy powyżej 8 roku życia, więc można ją określić jako gra rodzinna. Z pewnością sprawdziłaby się również przy imprezowym stole.

Rozgrywka

Otrzymujemy talię złożoną z identycznej liczby kart, ale nie wolno nam ich podglądać. Pierwsza osoba wykłada odkrytą kartę na środek, mówiąc “Buła”. Gracz po jej lewej kładzie swoją odkrytą kartę na poprzednią, mówiąc “Pizza”.Wymienianie w kółko kolejnych słów z tytułu trwa dopóki karta, która właśnie została wyłożona, nie będzie pasowała do wypowiadanego przez gracza słowa (np. wyłoży “Pizzę”, mówiąc “Pizza”). W tym momencie wszyscy musimy jak najszybciej położyć swoje dłonie na środkowym stosie kart. Ostatni z nas, który to zrobi, bierze cały stos do siebie i dodaje do już posiadanych kart. Naszym celem jest pozbycie się wszystkich swoich kart. W trakcie rozgrywki czekają na nas jeszcze karty z Narwalami, Gorylami i Świstakami. Ich zadaniem jest zburzenie naszego rytmu gry! Gdy pojawią się na stole, musimy jak najszybciej wykonać przypisane do nich gesty.

Karcianka z pewnością przyciąga niebanalnym tytułem. Tempo, które narzuca rozgrywka może faktycznie okazać się szalone. Gra wydaje się być prosta i całkiem zabawna, jednak czas pokaże co przyniesie nam w praktyce.

Imago Family – imprezowa gra w wersji familijnej 

Imago Family – imprezowa gra w wersji familijnej