Nowy Portal bez “3” w tytule. Seria powraca jako Bridge Constructor Portal

Bridge Constructor Portal

W sieci zaprezentowany trailer nowej gry osadzonej w świecie Portala. Będzie to niewielka gra logiczna o budowaniu mostów. Jej tytuł to Bridge Constructor Portal.

Portal to tytuł kultowy w różnych kręgach graczy. Pierwsze dwie części sympatycznej opowieści o abstrakcyjnych zagadkach rozwiązywanych przez graczy spotkał się z bardzo gorącym odzewem graczy. Chwalili oni rozbudowane i wymagające łamigłówki, ciekawą historię oraz przede wszystkim bardzo dobry czarny humor. Nic więc dziwnego, że od premiery ostatniej części w 2011 roku wielu z nas z wypiekami na twarzy wyczekuje kolejnego rozdziału osadzonego w tym świecie. Ale czy można powiedzieć, że się doczekaliśmy?

W sieci pojawił się trailer nowej produkcji marki Valve, a mianowicie Bridge Constructor Portal. Gra ma być przygotowanym przez studio Clockstone Software niewielkim tytułem logicznym stawiającym prawdopodobnie na zagadki polegające na umożliwieniu ciężarówce dojechania z punktu A do punktu B przy użyciu narzędzi znanych z serii, jak działo portalowe, pola grawitacyjne, czy żele zmieniające właściwości nawierzchni. O grze było wiele plotek od rana (06.12), a wedle doniesień poniższy trailer miał się pojawić podczas gali The Game Awards 2017 (która rozpocznie się w nocy 8. grudnia). Prawdopodobnie z powodu przecieku informacji jego premierę przyspieszono. Według kolejnych plotek Bridge Constructor Portal ma pojawić się 20 grudnia na PC, a w pierwszej połowie roku na PlayStation 4, Xbox One, Switch, Android i IOS. Na pewne wiadomości musimy poczekać najpewniej do ww. gali.

Gaben nie zliczy do trzech.

W sieci od kilku lat krąży złośliwy żart, który mówi, jakoby zarząd Valve nie potrafił liczyć do trzech. Odnosi się on do wyczekiwanych trzecich odsłon znanych marek twórców Steama, jak Half Life, Left 4 Dead, czy Portal właśnie. Każda z powyższych gier ukazała się jedynie w dwóch częściach i od wielu lat fani czekają na ich kontynuacje. Trudno się zatem dziwić, że niektórzy są nieco rozczarowani, że zamiast pełnoprawnego tytułu AAA w świecie firmy Aperture Science dostajemy grę mniejszą.

Pomimo tego trzeba jednak przyznać, że jest to jakaś osłoda dla wyczekujących graczy. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zamierzacie zagrać w Bridge Constructor Portal?

Bridge Constructor Portal
Takiej rozgrywki możemy się spodziewać 🙂