Borderlands – starsze odsłony sprzedają się w zawrotnych ilościach

Borderlands

Seria Borderlands sprzedała 5 milinów dodatkowych kopii w ciągu ostatnich 3 miesięcy. To ponad 10% wszystkich kopii i to blisko 5 lat po premierze ostatniej pełnoprawnej części.

Wydawca Take Two odpowiedzialny za prawa do marki Borderlands poinformował w swoim rozliczeniu kwartalnym, że seria szalonych strzelanin w ciągu ostatnich trzech miesięcy znalazła 5 milionów nowych nabywców. Przyrównując to do majowych informacji przekazanych na koncie twitterowym Daniela Ahmada o 43 milionach sprzedanych egzemplarzy osiągamy wynik oscylujący w okolicy 48 milionów sprzedanych kopii. Oznacza to, że sprzedaż serii bardzo przyspieszyła po oczekiwanej zapowiedzi Borderlands 3.

Liczby te robią wielkie wrażenie, szczególnie jeśli uświadomimy sobie, że ostatnia duża część serii stanowiąca FPSa z elementami RPG – Borderlands: The Pre-Sequel zadebiutowała blisko 5 lat temu – w październiku 2014 r. Rzadko kiedy udaje się, aby seria wybiła się tak bardzo sprzedażowo tyle lat po premierze ostatniej części. Co prawda ostatnio wszystkie z części otrzymały olbrzymie przeceny, pierwsza część otrzymała swój remaster a wydanie The Handsome Collection znalazło się nawet w PlayStation Plus, ale liczby te i tak nie są codzienne i wydawca rzeczywiście ma powody do dumy.

Słów kilka o Borderlands 3

Na koniec wspomnijmy jeszcze o nadchodzącej najnowszej części cyklu. Borderlands 3 pojawi się 13 września na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputerach osobistych (początkowo jedynie na Epic Games Store. Premiera na Steamie nastąpi w kwietniu 2020 r.). Za jej produkcję odpowiada Gearbox Software, zaś wydaniem zajmuje się 2K Games (oddział wewnętrzny Take-Two).

Gra będzie kontynuować wątki rozpoczęte w poprzedniej odsłonie cyklu. Będzie toczyć się pięć lat po wydarzeniach z poprzedniej chronologicznie odsłony cyklu (czyli Borderlands 2) i opowie o walce z kultrem Children of the Vault na czele którego stoją bliźniaki pałające specjalnymi mocami charakterystycznymi dla znanych z poprzednich odsłon syren. Gameplayowo produkcja będzie rozkładać podobnie akcenty co poprzednie gry: można więc spodziewać się masy strzelania, zdobywania lootu i rozwijania postaci. Nowością mają być m.in. o wiele bardziej rozwinięte możliwości gry w coopie, wraz z usprawnionym skallowaniem statystyk i broni (o czym więcej przeczytacie tutaj).

Trzeba przyznać, ze takie wyniki są świetną wieścią dla fanów serii, ponieważ dobrze wróżą marce. Sami dołożyliście do nich swoją cegiełkę, a może trzymacie już gablotę na nową część serii? Dajcie nam znać w komentarzach!

Kim będzie kolejna postać w Apex Legends?

Kim będzie kolejna postać w Apex Legends?