Borderlands 3 i usprawniony multiplayer

Borderlands 3

Borderlands 3 to produkcja,  wyczekiwana przez fanów poprzednich odsłon serii z niecierpliwością. Podczas tegorocznego Guardian Conu studio Gearbox podzieliło się z graczami informacjami na temat kilku zmian w ramach rozgrywki wieloosobowej.

Borderlands 3 było głośno z różnych powodów. Najbardziej chyba w momencie, w którym okazało się, że gra pojawi się z początku jako ekskluzywny tytuł na platformie Epic Games Store. Teraz jednak dowiadujemy się powoli o kolejnych elementach rozgrywki, które znajdziemy w produkcji.

Ulepszony multiplayer w Borderlands 3

Większość graczy którejkolwiek z odsłon Borderlands zgodzi się z opinią, że lepiej grać ze znajomymi. Nikt nie zabrania nam grania solo, ale jednak to rozgrywka multiplayer potrafi przynieść największą frajdę. Nie ma to jak wraz z kumplami wejść do gry i rozwalić łeb kilku Skagom.

Pierwszą z ważnych zmian jest system pingów, który został spopularyzowany przez Apex Legends. Dzięki niemu będziemy w stanie porozumiewać się z naszymi współtowarzyszami nawet bez komunikacji głosowej. W poniższym wideo możemy zaobserwować jego działanie.

Kolejnym istotnym dodatkiem będzie wyrównywanie poziomów w trakcie rozgrywki z innymi osobami. Pozwoli to nawet na dołączenie do znajomego, który siedzi w grze długie godziny i nabił już wysoki poziom postaci. Dzięki temu zniknie problem sparowania ze sobą członków ekipy o różnym stopniu rozwoju bohatera. Nikt nie pozostanie w tyle. Skalować będzie się dosłownie wszystko, np. dla gracza 7-poziomowego broń dostosuje się do jego poziomu, ale będzie zadawał takie same obrażenia przeciwnikom, jak jego 35-poziomowy kolega i vice versa.

Kolejnym z ciekawym elementów będzie niejako obecność znajomych w grze nawet gdy ich nie ma. Sprzedane przez nich elementy ekwipunku w automatach będą dostępne do zakupu przez naszą postać. Istnieje także możliwość przesyłania sobie przedmiotów za pomocą maili. Jeśli natomiast nie wiemy, w jakim kierunku rozwijać naszą postać, będziemy mogli sprawdzić jak wygląda wyposażenie i rozłożenie umiejętności towarzyszy broni.

Borderlands 3
Skalowanie poziomu pozwoli nam na dobrą zabawę bez konieczności doganiania naszych znajomych z poziomem postaci.

Podczas wyszukiwania rozgrywki wieloosobowej, w przypadku kiedy chcemy pograć z kimś nieznajomym, zrobimy to bez przerwy zapraszając go do naszej rozgrywki. Twórcy zapowiedzieli także inne tryby rozgrywki. Obecnie jednak nie wiemy o nich nic więcej poza faktem, że będą. Jedynym potwierdzonym jest klasyczny 4-osobowy coop.

Borderlands 3 zadebiutuje 13 września 2019 roku na platformie Epic Games Store (ekskluzywnie aż do kwietnia 2020 roku), Playstation 4 oraz Xbox One.
W jakim kierunku zmierza World War 3?

Recon, czyli jak rozwija się World War 3