Zapowiedziano Borderlands 2 na PlayStation VR

Borderlands 2 VR

Studio Gearbox zapowiedziało port swojej popularnej gry Borderlands 2 na gogle PlayStation VR. Opublikowano pierwszy zwiastun. 

PlayStation VR doczeka się kolejnej dużej gry na swoje gogle wirtualnej rzeczywistości. Przedstawiciele studia Gearbox zapowiedzieli bowiem nadchodzące Borderlands 2 VR. Gra ma ukazać się 14 grudnia 2018 roku na PlayStation VR. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy produkcja zostanie wydana na pozostałe urządzenia do wirtualnej rzeczywistości.

Przedstawiony materiał, jak również słowa twórców (na oficjalnej stronie) mówią o tym, że gra będzie mieć nieco nowości. Prawdopodobnie możliwe będzie używanie dwóch broni jednocześnie. W walce zaś pomoże nam nowa umiejętność nazwana Bad Ass Mega Fun (BAMF), która aktywowana spowalnia czas pozwalając lepiej przycelować. Do tego przebudowanie zostało drzewko umiejętności, pojazdy będą prowadzone z perspektywy pierwszoosobowej, a ekwipunkiem możemy operować przy użyciu PlayStation Move. W grze możemy przemieszczać się pieszo, albo przy użyciu teleportów. Ułatwiają one granie osobom z bardziej wyczulonym błędnikiem. Dodatkowo osoby, które zamówią grę przedpremierowo otrzymają dynamiczny motyw do PlayStation 4.

Dziwić może fakt, że w grze zabraknie znanego z podstawowego wydania gry trybu kooperacji do 4 graczy. Kolejna kontrowersyjna decyzja to wydanie gry w wersji podstawowej: bez dodatkowych klas czy lokacji, które mogliśmy nabyć w postaci płatnych DLC.

Poza tym jest już klasycznie: dużo walki, miliony broni i setki questów. Borderlands 2 VR to wydanie docenionego przez krytyków klasyka w jego pełnej krasie.

A jeśli przed rzuceniem się na grudniową premierę chcielibyście poznać świat Borderlands 2 z nieco innej strony, to przeczytajcie naszą recenzję Tales from the Borderlands.

Borderlands 2 VR Borderlands 2 VR Borderlands 2 VR Borderlands 2 VR