Blizzcon 2019 – szybkie podsumowanie

Blizzcon 2019

Blizzcon 2019 już za nami. Blizzard chwalił się kilkoma ciekawymi nowościami, z których najciekawsze to zapowiedź Diablo 4 i Overwatch 2.

Diablo 4

Tym właśnie tytułem Blizzard rozpoczął tegoroczny event. To od niego rozpoczęła się ceremonia otwarcia i właśnie on był pierwszym omawianym tytułem. Choć równie ważnym, jeśli nie ważniejszym elementem początku Blizzcon 2019 była przemowa Allena Brack’a, który przepraszał ze zachowanie Blizzarda w głośnej sprawie związanej z protestami w Hongkongu (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Na temat samego Diablo 4 dowiedzieliśmy się niewiele. Zwiastun i demo nie zdradza zbyt dużo, a twórcy również, jak sami twierdzą, wolą dawkować graczom informacje na temat gry. Zapewniają jednak, że w nowym Diablo odnajdą się zarówno starzy wyjadacze jak i nowicjusze. Akcja osadzona jest na wiele lat po wydarzeniach z Diablo 3.

Warto jednak zwrócić uwagę na klimat samego zwiastuna. Ten jest mroczny, gęsty oraz ma w sobie tyleż fantastyki, co horroru. Tu jednak naprzeciw wychodzi oficjalny gameplay, który daje po sobie poznać Diablo 4 jako prawdziwego kontynuatora serii. Rozgrywka bardzo przypomina dwie poprzednie odsłony, walka jest dynamiczna i klasycznie przywodzi na myśl bardziej masowe mordobicie, niż spokojne potyczki.

Większość mechanik pozostanie bardzo podobna. Będą klasy postaci, zadania, kolekcjonowanie elementów wyposażenia, broni i losowo generowane podziemia. Jedną z nowości jest bardzo duża, otwarta mapa. Dodatkowo w grze będzie można spotkać innych graczy, wymieniać osprzęt, a nawet toczyć z nimi pojedynki (Fallout 76? Hehe).

Oficjalnej daty premiery nie podano, choć pojawiają się spekulacje, że gra może się ukazać już pod koniec 2020 roku. Wiemy natomiast, że w Diablo 4 pogramy na PC, Playstation 4 i Xbox One.

Overwatch 2

To z całą pewnością druga w kolejności i tak samo istotna premiera Blizzcon 2019. W tym przypadku, tak jak w Diablo 4 położono nacisk na pokazanie gęstego klimatu, tak tutaj zdecydowanie postawiona na fabułę. Nie bez znaczenia pozostaje również kreskówkowa i kolorowa grafika oraz charakterystyczne poczucie humoru.

Gameplay nie mówi za wiele, choć wydaje się, że drastycznych zmian w rozgrywce nie uświadczymy. Z zapowiedzianych nowości graczom zaproponowano nowe tryby rozgrywki, misje i zadania. Na ich temat póki co wiemy jednak tyle co nic. Co ważne dla wyjadaczy Overwatcha, wszystkie osiągnięcia oraz przedmioty kosmetyczne z pierwszej części będzie można przenieść do drugiej. Ponadto ci, którzy zdecydują się pozostać przy jedynce, otrzymają za darmo nowe mapy i postaci. Overwatch 2 umożliwi także rywalizację na tych samych serwerach, na których będą grać posiadacze pierwszej odsłony.

W tym przypadku również nie podano konkretnej daty premiery.

World of Warcraft: Schadowlands

Czas zejść trochę z tonu i wspomnieć też nieco o premierach, które zostały mocno przyćmione przez Diablo 4 i Overwatch 2. Kolejnym punktem Blizzcon 2019 była zapowiedź dodatku do World of Warcraft.

Schadowlands, bo taki tytuł nosi rozszerzenie, zaoferuje graczom podróż do zaświatów. Fabularnie jest to umotywowane rozerwanie zasłony pomiędzy Azeroth, a królestwem umarłych przez przywódczynię hordy. Dzięki temu zyskamy dostęp do czterech nowych lokacji.

Ten dodatek ma wprowadzić między innymi zupełnie nowy system wbijania doświadczenia. Z tego też powodu niektórym graczom, którzy wcześniej osiągnęli wysoki level, zostanie on po prostu znacząco obniżony. Nowe rozwiązania mają pomóc w zrównoważeniu gry i lepszemu dostosowaniu statystyk bohaterów.

Po raz kolejny, nie znamy dokładnej daty premiery, ale twórcy tym razem zaznaczyli, że będzie miała ona miejsce na pewno w 2020 roku. Rozszerzenie Schadowlands jest już dostępne w przedsprzedaży.

Hearthstone

Ostatnia większa premierka Blizzcon 2019. Do karcianki Hearthstone zapowiedziano rozszerzenie o nazwie Wejście Smoków. Wprowadzi ono do rozgrywki kilka tytułowych kreatur. Najważniejszym z nich jest legendarny Galakrond. Pojawi się on w rozgrywce pod postacią pięciu nowych kart i będzie niósł za sobą wprowadzenie całej masy nowych mechanik.

Wejście Smoków to jednak nie wszystko, co ma zostać wkrótce dodane do Hearthstone. Oprócz niego wprowadzony zostanie także nowy tryb rozgrywki, o nazwie Ustawka. Będzie to rywalizacja ośmiu graczy, z których tylko jeden może zostać zwycięzcą. Gra toczy się do momentu, aż wszyscy gracze, poza jednym, nie zostaną pokonani.

Wczesny dostęp do trybu Ustawki będzie możliwy już od 5 do 11 listopada, jednak będzie on dany tylko uczestnikom eventu, posiadaczom wirtualnego biletu Blizzarda oraz tym, którzy zakupili już Wejście Smoków w przedsprzedaży. Otwarta beta wystartuje 12 listopada.

Wydaje się, że Blizzcon 2019 odniósł spory sukces, szczególnie PR’owy. Dwa pierwsze tytuły są bardzo mocnym zagraniem ze strony Blizzarda. Oczywiście pojawiają się głosy mówiące: “dali Diablo 4 i Overwatch 2 i nikt już nie pamięta o całym zamieszaniu związanym z protestami w Hongkongu”. Cóż, ja uważam, że gracze nie zapominają. Po prostu w międzyczasie cieszą się nowymi grami. Co myślicie na ten temat?

Blizzard przeprasza za wydarzenia związane z Hongkongiem

Blizzard przeprasza za wydarzenia związane z Hongkongiem