Cyfrowe Black Ops 4 bije rekordy sprzedaży

Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4 jest najlepszym startem w historii gier wydanych przez Activision. Jednocześnie tytuł sprzedaje się o wiele gorzej w dystrybucji pudełkowej. 

Ostatnio internet obiegła informacja o tym, że Assassin’s Creed Odyssey, nowa gra Ubisoftu sprzedaje się gorzej, niż poprzednia część serii. Wydawca szybko sprostował te informacje podając, że choć gra sprzedaje się o 26% gorzej w wersji pudełkowej (w Wielkiej Brytanii) to ogólna sprzedaż zaliczyła najlepszy start od początku ósmej generacji. Podobna sytuacja ma teraz miejsce z Call of Duty: Black Ops 4. Tutaj jednak liczby i osiągnięcia są o wiele większe.

Zacznijmy od sprzedaży pudełkowej. Według informacji podawanych w sieci, Call of Duty: Black Ops 4 sprzedaje się o 59% gorzej w stosunku do Black Ops 3. Choć bez znajomości kontekstu można to uznać za znaczny spadek pozycji marki, to sytuację ratuje sprzedaż cyfrowa. Wskutek tego ogólnie rzecz biorąc nowy CoD sprzedaje się najlepiej spośród wszystkich gier, jakie Activision wydał w ciągu swojego istnienia.

Dodatkowo należy wspomnieć, że gra sprzedaje się o 2 razy lepiej na komputerach osobistych, niż poprzednia część. Zaskakuje to szczególnie w kontekście tego, że gra nie wyszła na Steamie, a jedynie na Battle.necie.

Pierwszy COD bez singla

Call of Duty: Black Ops 4 to wieloosobowa gra FPS stworzona przez studio Treyarch i wydana przez Activision. Zadebiutowała na komputerach osobistych (jedynie na Battle.net), konsolach PlayStation 4 i Xbox One 12 października br.

Produkcja klasycznie już pozwala nam walczyć ze sobą w trybach multiplayerowych do 18 graczy. Wśród nich znajdziemy deathmatch, deathmatch drużynowy, tryb dominacji, znajdź i zniszcz i inne. Co klasyczne dla serii, pojawił się też w niej rozbudowany tryb zombie, w którym odpieramy fale umarlaków. Nowością jest za to tryb Blackout będący adaptacją battle royale na płaszczyznę Call of Duty.

Black Ops 4 Blackout

Tryb pozwala ścierać się z innymi graczami (do 80 na jednej mapie) na ciągle zwężającej się powierzchni. Gracze trafiają na mapę pozbawieni uzbrojenia, które muszą znajdować w rozsianych w lokacji zabudowaniach. Celem jest eliminacja jak największej ilości przeciwników, samemu pozostając przy życiu. W odróżnieniu od największych konkurentów (PUBG Fortnite) na mapie poza graczami pojawiają się inni przeciwnicy w postaci zombie. Dodatkowo w trybie znajdują się różne pojazdy, jak quad, śmigłowiec, ciężarówka czy skuter wodny. Gracze mogą grać solo, w duecie albo czteroosobowych grupach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here