Black Mesa: remake Half-Life z datą premiery

Black Mesa logo

Fanowski remake kultowego FPS-a z 1998 roku nareszcie zadebiutuje w pełnej wersji. Ekipa Crowbar Collective ogłosiła datę premiery gry na Steamie.

Marzec z Half-Life

Black Mesa pojawiła się na platformie Steam w 2015 roku, gdzie można było ją wypróbować na zasadzie Wczesnego Dostępu. Teraz już wiadomo, że fani wkrótce otrzymają ukończoną i dopracowaną grę – premierę zapowiedziano na  5 marca. W tym samym miesiącu – 23 marca – na PC pojawi się też Half-Life: Alyx przeznaczone dla posiadaczy gogli VR. Do tego czasu wszystkie poprzednie gry z serii dostępne są zupełnie za darmo.

Od moda do remake’u

Black Mesa to nazwa zaczerpnięta od kompleksu badawczego, który jest głównym miejscem akcji Half-Life. Projekt narodził się w 2006 roku i początkowo miał być zwykłym modem odświeżającym kultowy tytuł. Twórcy udostępnili go do bezpłatnego pobrania w 2012 roku i spotkali się z wieloma pozytywnymi reakcjami graczy. Black Mesa zainteresowała studio Valve odpowiedzialne za  oryginalny tytuł i w efekcie trzy lata później trafiła na Steam. Od tego momentu modderzy uzyskali wsparcie finansowe, dzięki któremu tytuł rozrósł się w pełnoprawny remake. Pod koniec zeszłego roku ukazała się jego wersja beta, która zawierała wszystkie poziomy, jednak nie była pozbawiona błędów. Finalna wersja gry została znacznie poprawiona, choć twórcy przyznają, że zawiera nieco niedociągnięć, które zamierzają poprawiać na bieżąco.

InnerSpace kolejną darmową grą na Epic Games Store

InnerSpace kolejną darmową grą na Epic Games Store