Bethesda na E3 | Podsumowanie konferencji

Bethesda na E3

Bethesda ugruntowała swoją pozycję jednego z największych wydawców gier wideo. Konferencja na E3 jest tego koronnym przykładem. Nie ma chyba platformy, na której ich gra nie pojawi się w przeciągu przyszłego roku. I tak – Skyrim wreszcie trafi na lodówki.

Jak zapowiedział Pete Hines: – Dzisiejszy wieczór poświęcamy przyszłości. Nie tylko zaprezentowano gry, które swoją premierą będą miały w tym roku, ale też zajawiono dwa tytuły, które pojawią się… kiedyś. Mowa tu o nowej franczyzie od Bethesda Game Studios – Starfield – i długo wyczekiwanym The Elder Scrolls VI. Jednak niewiele wiadomo na razie o obu tych produkcjach; ta pierwsza trafiła już pod dłuto deweloperów, druga zaś znajduje się na etapie pre-produkcji. Zadowolić musimy się więc kilkudziesięciosekundowymi zajawkami.

The Elder Scrolls VI

Starfield

Bethesda shooterami stoi

Całkiem sporo konkretnych informacji przekazano natomiast w związku wydawanymi przez studio strzelankami. Rozpoczynający konferencję Rage 2 pojawił się na niej w rytm piosenki, której motywem przewodnim były słowa: “You better get ready to die” wyśpiewywane w rytm hardrockowych gitar i pianinowych nutek. To dziwaczne połączenie doskonale oddawało klimat trailerów drugiej części Rage’a, które już na pierwszy rzut oka igrają z kiczem. Twórca gry, Magnus Nedfors z Avalanche Studios, zapewnił nawet, że to będzie “najbardziej szalony shooter, w jakiego kiedykolwiek graliście”.

Gra jest sequelem swojej postapokaliptycznej poprzedniczki i pozwala wcielić się nam w Walkera – ostatniego strażnika pustkowi, który przez asteroidy (one zniszczyły Ziemię w uniwersum Rage) oraz ludzką chciwość stracił wszystko. Wyrusza więc z misją zniszczenia Authority – dyktatury, która przejęła nad tym dystopijnym światem kontrolę. W zaprezentowanym na E3 gameplayu widzimy, że ta zemsta wiązać będzie z totalną rozwałką. Premiera gry nastąpi wiosną 2019 roku.

Miłym zaskoczeniem był także pokaz teasera drugiej części ciepło przyjętego rebootu Dooma z 2016 roku. Doom Eternal oznaczać będzie więcej potworów, więcej broni i więcej strzelania. Przeniesienie on także piekło z marsjańskiej placówki na Ziemię. Szczegółów dotyczących gry dowiemy się podczas tegorocznego QuakeConu, gdzie odbędzie się jej pokaz.

Jeśli jeszcze strzelania Wam mało, to zainteresuje Was trialowy tydzień z Quake Champions – do 17 czerwca zagracie w tę grę za darmo; i co więcej, każdy z Was, kto ją teraz pobierze, będzie mógł zatrzymać ja w swojej bibliotece na zawsze.

Bethesda zaprezentowała także całkiem nowe gry z uniwersum Wolfenstein. B.J. Blazkowicz ustępuje pola swoim córkom w Wolfenstein: Youngblood – jako, że bohaterki są dwie, to gra będzie możliwa do przejścia w trybie kooperacji. Fani solowych przygód także dostaną tryb dla siebie, ale zakładam, że w tym przypadku nacisk położony zostanie na zabawę w teamie. Z kolei w ramach ofensywny na wszystkie platformy wydawca postanowił zaprojektować tytuł przeznaczony na VR. W Wolfenstein: Cyberpilot wcielimy się hakera, który łamać będzie zabezpieczenia nazistowskich robotów.

Wizyta na księżycu w Prey

Już od dawna po grosferze krążyły plotki o DLC do Preya Arcane Studios. Na E3 wreszcie dowiedzieliśmy się o nim więcej. Mooncrash, który dostępny jest od zaraz, opowiada tajemnicach stacji badawczej TranStar na księżycu. Zmierzyć będzie musieli się tam z dynamicznym i diablo niebezpiecznym środowiskiem pełnym mimików. Każda kolejna rozgrywka będzie inna od poprzedniej – zmieniać będą się potwory, a także zdobywane przedmioty. Podczas przemierzania i ucieczki z bazy liczyć będzie się każda sekunda. Sam Prey otrzymał też sporą aktualizację, w której dostaliśmy nową grę plus, story mode i survival mode.

Drugim tytułem z Prey w nazwie jest Typhon Hunter. Produkcja oparta o prosty schemat gry w chowanego, w której jeden gracz musi zmierzyć się czterema innym – każdy z nich jest mimikiem. A jak wiemy, te istoty mogę przekształcać się w cokolwiek, nawet w lodówkę do gry w Skyrima. Gra trafi także na VR, a premiera już latem.

I pamiętajcie, Preya możecie kupić na trwającej właśnie promocji gier w Biedronce.