Powstaje gra współtworzona przez siedmiolatkę – Battle Princess Madelyn

Battle Princess Madelyn

Jak na proces tworzenia może wpłynąć pomocny głos… siedmiolatki? Przekonali się o tym twórcy gry Battle Princess Madelyn.

Battle Princess Madelyn to pixelartowa platformówka, w której tworzeniu duży udział ma zaledwie siedmioletnia Madelyn Obritsch. W procesie twórczym wspomogli ją pracownicy studia Casual Bit Games, w którym pracuje ojciec dziewczynki – Christopher.

Jak tworzy się grę z siedmiolatką?

Prace nad grą są wynikiem kampanii na Kickstarterze, która pojawiła się w serwisie po dyskusji ojca z córką na temat tego, kto może, a kto nie może być bohaterem gry wideo. Produkcja otrzymała już datę publikacji w serwisie Steam. Będzie to 6 grudnia.

Był to ekscytujący, wyczerpujący, pełen stresu, zadowalający, frustrujący itd. okres czasu, gdy przez dwa lata pracowaliśmy nad Battle Princess Madelyn. Zrobiłbym to raz jeszcze. – stwierdził Christopher. Feedback, który otrzymywaliśmy w trakcie procesu produkcyjnego, pozytywne opinie oraz każda forma wsparcia była cudowna. Rezultatem naszej pracy jest gra, z której dumny jest cały zespół i która przekroczyła nasze wyobrażenia.

Battle Princess Madelyn
Wszelkie pomysły dotyczące gry to efekt współpracy z siedmioletnią Madelyn.

W rozmowie z serwisem PCGamer w zeszłym roku Obritsch zaznaczył, że Madelyn jest pewnego rodzaju dyrektorem kreatywnym całego projektu. Niejednokrotnie był zmuszony do dostosowania oczekiwań i pomysłów córki w ten sposób, aby gra była grywalna. Jednocześnie to właśnie dziewczynka była głównym pomysłodawcą i chętnie przenosiła swoje idee z głowy na papier.

Rysowała rzeczy do gry gdziekolwiek by nie poszła, po czym wracała do domu i nagle mówiła: Tato, stworzyłam nowego potwora do gry – dodaje Christopher. Zapytałem ją, co to takiego, a ona zaczęła tłumaczyć. Później zadałem pytanie na temat tego, co chciałaby żeby robił w grze. Ona pokazywała mi rysunek i tłumaczyła czym jest każda jego część.

Co sądzicie o tworzeniu gier z udziałem dzieci twórców? Czy jest to dobry pomysł?

Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania to produkcję możecie dodać do swojej listy życzeń w serwisie Steam.

Jak rozwija się polski rynek gier?

Jak rozwija się polski rynek gier?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o