Axiom Verge było niemożliwe do ukończenia na Epic Store

Axiom Verge

Udostępniona za darmo przez Epic Games gra Axiom Verge była niemożliwa do ukończenia przez pewne niedopatrzenie programisty.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o darmowej kopii Axiom Verge, którą możecie do 21 lutego otrzymać na Epic Games Storze (po więcej informacji zapraszamy tutaj). Jak się jednak okazało szczęśliwi nabywcy nie mogli początkowo ukończyć gry przez pewne zabawne niedopatrzenie. Jeden z pracowników studia przenoszący produkcję na infrastrukturę Epic Games za każdym razem usuwał wszystkie pliki związane ze Steamem. Nie stwarzałoby to problemu, gdyby nie fakt, że plik z dźwiękiem buchającej pary (która po angielsku oznacza właśnie steam) nazywał się Steam.xnb. Przez usunięcie owego pliku z biblioteki gry nie mogła ona prawidłowo doczytać jednego z poziomów i w chwili próby włączenia wyrzucała grającego do pulpitu.

Odpowiedzialny za całe zamieszanie Tom Happ w taki sposób skomentował zajście:

“Dla wszystkich, którym brakuje pliku Steam.xnb w Epic Storze. Udajcie się do Axiom Verge w swojej bibliotece, kliknijcie ikonkę koła zębatego, weryfikacja i zaktualizuj.

Myślałem, że skoro to Epic itd. to nie powinienem włączać żadnych plików od Valve. Dlatego usunąłem wszystkie pliki ze “Steam” w nazwie… ups.”

Problem został już rozwiązany. Jak podaje ww. pracownik musicie już tylko zaktualizować grę do najnowszej wersji, aby cieszyć się bezproblemową rozgrywką.

Metroid w nowym wydaniu

Axiom Verge to wydana w 2015 r. platformówka 2D z elementami metroidvanii. Jak sama nazwa gatunkowa wskazuje można się tutaj spodziewać elementów z gry Metroid wydanej jeszcze na NES-a w 1986 r., jednak Axiom Verge jest do tej produkcji wyjątkowo podobny.

Znajdziemy tutaj więc walkę w dwóch wymiarach, opartą na naszej zręczności i refleksie, pixelartową oprawę wizualną, setting science fiction, słynne przechodzenie przez portale aby doczytać plansze oraz odpowiednio dostosowane do stylu tamtych lat dźwięki. Generalnie można dać się oszukać, że gra wyszła w latach świetności jednej z najpopularniejszych konsol Nintendo.

Produkcja ukazała się na komputerach osobistych, konsolach PlayStation Vita, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Wii U i Nintendo Switch. Jej ocena na Metacriticu to 84/100 dla wersji z PlayStation 4.

Graliście już w Axiom Verge? Natknęliście się na ten błąd? Dajcie nam znać w komentarzach.

Assassin’s Creed III Remastered zadebiutuje już w marcu

Assassin’s Creed III Remastered zadebiutuje już w marcu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o