Artifact: hejt spłynął na nową karciankę od Valve

Artifact
https://store.steampowered.com/

Wczoraj wystartowały publiczne beta-testy gry karcianej Artifact. Choć Valve Corporation zapowiedziało, że pełna wersja trafi do sprzedaży 28 listopada 2018, to gra już spotkała się z falą krytyki.

Mimo interesującego designu gry, który jest inny od swoich karcianych rywali, Artifact musi zmierzyć się z napływem negatywnych komentarzy za system chcesz grać, to płać. Koszt startowego pakietu wynosi 20$. Dodatkowe zestawy kart będą kosztowały 2$. Ponadto, za dostęp do trybów specjalnych oraz turniejów, dzięki którym można wygrać karty, gracze również będą musieli liczyć się z kolejnymi wydatkami. Niezbędne do wzięcia udziału w powyższych atrakcjach jest zakupienie biletu (5 biletów = 5$).

Użytkownicy, którzy mieli już styczność z wersją testową gry wygłaszają swoje opinie za pomocą Twittera oraz Reddit.com. Na temat modelu biznesowego firmy dość wulgarnie wypowiedział się między innymi Savjz. Znany streamer na swoim Twitterze zamieścił wiadomość, w której określa paywall Artifactu mianem wielkiej pomyłki.

Valve zareagowało na część zastrzeżeń. Na swojej stronie playartifact.com oznajmia, że zostaną dodane opcje gry, które nie będą wymagały korzystania z płatnego biletu. Dodatkowo, gracze otrzymają również możliwość przekształcenia niechcianych kart lub kart-duplikatów w bilety.

Czym jest Artifact?

Artifact: The Dota Card Game jest rywalizacyjną grą karcianą z uniwersum Dota 2. Jednak historia Doty nie pełni tu istotnej funkcji. Jest jedynie tłem fabularnym. Każdy gracz posiada własną kolekcję kart, z których tworzy różnego rodzaju decki (talie). Uzbrojony w pełen pakiet kart zawodnik staje w szranki ze swoim przeciwnikiem. Plansza gry składa się z trzech pasów/linii, na których umieszczane są karty bohaterów. Umiejętności bohaterów są wzorowane na atakach z Doty 2. Prócz tego, za pozbywanie się wrogich postaci i minionów (potworów) osoby walczące otrzymują nagrodę w postaci złota. Swój łup mogą spożytkować kupując karty przedmiotów, ulepszając tym samym swoich championów.

Hearthstone, Gwint czy TES: Legends zawiesili poprzeczkę wysoko. Co więcej, Artifact nie jest karcianką dystrybuowana w modelu free-to-play.

Jak waszym zdaniem Valve poradzi sobie w starciu tytanów z karcianymi hegemonami?

Zapowiedziano PC Classic – kolejny retrogadżet z grami z DOS-a

Zapowiedziano PC Classic – kolejny retrogadżet z grami z DOS-a

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o