Istny obłęd! Amnesia Collection za darmo w Humble Store

Amnesia Collection Humble Bundle
Amnesia Collection Humble Bundle

W serwisie Humble Store dostępna jest kolejna darmowa gra. Tym razem gracze mogą dostać Amnesia Collection – pakiet zawierający dwie części znanego horroru.

Oferta goni ofertę. Kilka dni temu w Humble Bundle rozpoczęła się sprzedaż Humble Paradox Bundle, w którym kupicie Magickę 2, czy Pillars of Eternity (więcej o paczce znajdziecie tutaj), a teraz serwis przyszykował dla nas kolejne promocje. Na stronie Humble Store dostępna jest darmowa wersja Amnesia Collection. Wydanie zawiera gry Amnesia: The Dark Descent (wraz z dodatkiem Amnesia: Justine) oraz Amnesia: A Machine for Pigs. Aby zaopatrzyć się w swój darmowy egzemplarz należy wejść na tę stronę i “kupić” grę za darmo. Wersja rozdawana przez Humble Bundle jest w wersji na platformę Steam. Należy się pospieszyć, bowiem oferta obowiązuje jedynie do 27 stycznia do godziny 19:00.

Ucieczka, obłęd i amnezja

Amnesia: The Dark Descent została stworzona przez Frictional Games i wydana przez 1C w 2010 roku. W grze wcielamy się w bohatera, który budzi się w zamku nie pamiętając nic ze swojej przeszłości. Na podłodze znajduje jedynie list, który sam do siebie napisał. Przemierzając przerażające i obce zabudowania bohater będzie odkrywał swoją przeszłość i powód, dla którego stracił pamięć. Gra zasłynęła swoim mocnym i przerażającym klimatem. Jesteśmy w niej bowiem całkowicie bezbronni wobec czyhającego na nas zagrożenia. Do tego całość napędzana jest dobrze zrealizowanym silnikiem fizycznym i ciekawym systemem psychologicznym postaci. Kiedy bowiem jest ona przerażona, zaczyna mieć różne przewidzenia, a długotrwałe wystawienie na stres może skutkować nawet zgonem. Gra w swoich mechanikach odwołuje się do klasyków pokroju Clock Towera czy Haunting Ground. Jesteśmy więc zdani tylko na ucieczkę przed przeciwnikami chowając się w szafach, czy zastawiając wejścia do pomieszczeń ciężkimi przedmiotami. Dzięki odpowiedniej kompozycji wszystkich mechanik gra uważana jest za jedną z najstraszniejszych, jakie kiedykolwiek powstały. Potrafi przerażać i jest jednym z tytułów, który spopularyzował nagrywanie swoich reakcji podczas grania w horrory. Gra uzyskała na serwisie Metacritic noty 85/100.

Z kolei kontynuacja, Amnesia: The Machine for Pig zdobyła nieco mniej uznania wśród graczy. Stworzona została przez The Chinese Room (przy współpracy z Frictional Games) w 2013 roku. Krytykowana była za mniejszy potencjał w straszeniu, mętną i nieciekawą fabułę, oraz ogólną długość rozgrywki. Zachowała jednak rodowód pierwowzoru, za co zdobyła wśród recenzentów średnio 78/100 punktów.