5 Najlepszych sprzętów pokazanych na CES 2019

5 najlepszych urządzeń pokazanych na CES 2019
Autor: Mikołaj Pruszewski

Największe targi elektroniki na świecie, CES 2019, właśnie się zakończyły. Większość zaprezentowanych tam urządzeń będziemy mogli kupić już w 2019 roku. Jesteście ciekawi, co zrobiło na nas największe wrażenie? Oto naszym zdaniem 5 najlepszych sprzętów pokazanych na CES 2019.

Nvidia RTX 2060

5 Najlepszych sprzętów pokazanych na CES 2019
Karta Graficzna Nvidia RTX 2060, Źródło: Materiały Prasowe

Jest to pierwsza karta graficzna z serii Turing RTX. Jej nazwa wskazuje na to, iż ma zastępować RTX 2060. Jednak po testach wydajnościowych okazało się, że swoją „mocą” zastępuje GTX 1070 Ti. Nowy RTX 2060 dostarcza ponad 100 klatek na sekundę podczas gry w rozdzielczości 1080p, wyśmienite osiągi w QHD oraz przyzwoitą jakość gry w 4K (około 30fps). Jako wisienkę na torcie, Nvidia umieściła tu technologię Ray Tracing, którą możecie zobaczyć w akcji na poniższym filmiku:

  • Cena: $349
  • Światowa premiera: 15 Styczeń, 2019 roku

https://www.youtube.com/watch?v=mRH0ug7GOlc

AMD Radeon VII

5 Najlepszych sprzętów pokazanych na CES 2019
Karta Graficzna AMD Radeon VII, Źródło: Materiały Prasowe

Niezwykle długi czas zajęło AMD zaprezentowanie nowej high-endowej karty graficznej, ale w końcu udało im się! Na scenie przedstawili GPU budzące tak duże zainteresowanie, że musiało się ono znaleźć w tym zestawieniu. AMD Radeon VII oferuje 16GB pamięci HBM2, 3,840 procesorów strumieniowych, ma pracować z częstotliwością do 1,8GHz oraz 300W TDP. AMD twierdzi że VII będzie w stanie nie tylko bez problemu uruchamiać tytuły w 4K, lecz ma sobie radzić także z grami w rozdzielczościach 6K i 8K. Czy mówią prawdę? Tego nie dowiemy się dopóki nie zobaczymy syntetycznych testów karty.

  • Cena: $699
  • Światowa premiera:  7 Lutego, 2019 roku

10 nanometrowe chipy od Intela

5 Najlepszych sprzętów pokazanych na CES 2019
Gregory Bryant prezentuje procesor Ice Lake-U, Źródło: IntelPR

Icy Lake – Bo tak ma nazywać się nowa seria kart od intela, to procesory zbudowane w dziesięcio nanometrowej architekturze Sunny Cove. Podczas prezentacji Intel twierdził, że procesory Ice Lake są w stanie wyszukiwać zdjęcie przechowywane na dysku twardym dwa razy szybciej niż współczesne laptopy. Intel obiecał również, że ich procesory jako pierwsze będą w standardzie wspierać nowym standard Thunderbolt 3, Wi-Fi 6 oraz zintegrowaną grafiką drugiej generacji.

  • Cena: Brak informacji
  • Światowa premiera:  Do końca 2019 roku

Razer Blade 15 Advanced Edition

5 Najlepszych sprzętów pokazanych na CES 2019
Laptop Razer Blade 15 Advanced Edition, Źródło: Materiały Prasowe

Jest to jeden z najsmuklejszych i najpotężniejszych laptopów zaprezentowanych na CES 2019. W porównaniu ze swoim „zwykłym” bratem,  ma kilkanaście zauważalnych atutów. Zaimplementowano w nim niezwykle mocne RTX 2060, 2070,  2080, obsługę 64 GB pamięci ram, lepsze głośniki oraz kamerę współpracującą z Windows Hello (rozpoznawanie twarzy). Tak niesamowita moc drzemiąca w tak cienkim i eleganckim urządzeniu wydaje się niemożliwa. Razer jak zawsze pozytywnie zaskakuje.

  • Cena: 2,299$+
  • Światowa premiera:  29 Styczeń, 2019 roku

Oculus Quest

5 Najlepszych sprzętów pokazanych na CES 2019, Źródło: Materiały Prasowe
Okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest

Quest – jest trzecim zestawem Oculusa do wirtualnej rzeczywistości. Jego sprzedaż ma ruszyć na wiosnę i z tego co widać na materiałach z CES, będzie jedną z najlepszych maszyn do wirtualnej rzeczywistości. Quest pozwala cieszyć się jakością rozgrywki na poziomie swoich poprzedników (Oculus Rift). Być może zaraz ktoś z Was pomyśli: “No to super, kosztuje więcej, a oferuje to samo co jego starsze wersje”. Tak i nie… tym razem nie jesteśmy przywiązani  okularami VR do komputera, a z tyłu głowy nie zwisa nam ogrom kabli które plączą się między naszymi nogami. Z takim urządzeniem jesteśmy w stanie wyjść na zewnątrz i grając w najnowsze gry do wirtualnej rzeczywistości,  hasać beztrosko po ogródku.

  • Cena: 399$
  • Światowa premiera:  Wiosna 2019 roku

To już koniec naszej listy 5 najlepszych sprzętów pokazanych na CES 2019. Czy macie swoich faworytów spośród tej fantastycznej piątki? A może zachwyciło was coś, czego nie znaleźliście na powyższej liście? Piszcie w komentarzach, chętnie przeczytamy o WASZYCH faworytach tegorocznych targów.

AMD nie naprawi problemów z DX9

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o