GOG.com świętuje 10 urodziny – nowości i prezenty w ofercie

Urodziny GOG.com

Platforma cyfrowej dystrybucji GOG.com świętuje 10 lat od uruchomienia. W ramach obchodów zmieniono wygląd strony głównej, stworzono wspominkowy przemarsz przez lata działalności oraz udostępniono graczom możliwość wyboru jednej z 3 gier, która stanie się darmowa. 

GOG.com (dawniej Good Old Games) wystartował w 2008 roku. Stworzony został przez CD projekt i od początku skupiał się na udostępnianiu w ramach swojej platformy gier bez zabezpieczeń antypirackich. W swojej działalności platforma promuje prokonsumencki profil skupiony na możliwości dowolnego użytkowania zakupionej treści. Oznacza to, że gry z GOG.com można zainstalować dowolną ilość razy, na dowolnej ilości komputerów oraz odtwarzać bez zalogowania się do platformy.

Urodziny GOG.com

Z okazji okrągłych, dziesiątych urodzin platforma przygotowała dla graczy kilka nowości. Pierwszą z nich jest przebudowa graficzna strony głównej, profili gier i pola komentarzy. Całość jest bardziej zwarta, minimalistyczna i przejrzysta.

Urodziny GOG.com

Kolejna nowość to nietypowe głosowanie. Użytkownicy mogą w nim wybrać jedną grę, która 4 października zostanie udostępniona za darmo. Wśród produkcji znajdują się: Shadow Warrior 2, Firewatch i Superhot. Ta z największą ilością głosów stanie się darmowa na 48 godzin dla użytkowników platformy. Typować upatrzoną produkcję możecie tutaj.

Z okazji urodzin przygotowano także 3 zestawy gier. Pierwszy nazwany Nieśmiertelne klasyki, za 18,00 zł zawiera: System Shock 2, Another World, Dungeon Keeper 2 i Theme Hospital. Kolejny o nazwie Im starsze tym lepsze, za 35,00 zł to zestaw Dragon Age Origins, Owlboy i Homeworld Remastered Collection. Ostatni zestaw nazwany Współczesne klasyki i cena 89,00 zł to gwarancja otrzymania Battle Chasers: Nightwar (którego recenzję znajdziecie tutaj), Shadow Tactics: Blades of the Shogun i Kingdom Come: Deliverance (i kolejna recenzja).

Ostatnią zakupową atrakcją jest promocja z obniżkami do -85% oraz udostępnienie w ramach platformy nowych gier. Są nimi: Stellaris od Paradox Entertainment, Indiana Jones and the Infernal Machine oraz seria Soldier of Fortune.

Wspomnienia, wspomnienia

Świętując urodziny GOG.com postanowił wspomnieć też nieco o swojej historii. W tym miejscu znajdziecie stronę poświęconą w całości zagadnieniom związanym z przeszłością platformy. Dodatkowo stworzono film, w którym przeszłość serwisu wspominają zaprzyjaźnieni działacze branżowi.

I tak prezentują się atrakcje, jakie polska platforma cyfrowej dystrybucji – GOG.com przygotowała na swoje 10 urodziny. My również życzymy im długiej i owocnej działalności, bowiem ich dobra kondycja to większa szansa na zmniejszenie wpływu zabezpieczeń antypirackich na nasze gry.