Tune, Free Road, Thataz w Klubie u Bazyla

Tune

W miniony piątek, 2 lutego 2018, w poznańskim Klubie u Bazyla wystąpił zespół Tune. Jako support przed łódzkimi artystami wystąpiły dwie kapele: Free Road i Thataz.

W piątkowy wieczór, jako pierwsi na scenie zaprezentowali się Free Road, zespół pochodzi ze Żnina. Ich muzyka to mieszanka stylów. Słychać u nich inspirację muzyką rockową poprzednich dekad. Następnie zespół Thataz z Poznania. Nazwa jest wariacją od słowa TATA, a to dlatego, że w składzie zespołu są ojcowie, którzy spotkali się w szkole swoich dzieci. Thataz powstało w 2014 roku i obecnie pracuje nad swoim pierwszym albumem.

Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Tune. Zespół zaczął swoją działalność w 2011 roku. Na początku grudnia 2017, wydali swój trzeci album, koncert w Poznaniu był jednym z koncertów promujących to wydawnictwo. Tune brali udział w 4. edycji programu Must Be The Music, gdzie dobrnęli aż do finału.

Koncert U Bazyla był niesamowitą dawką alternatywnego, rockowego grania. Głos Jakuba Krupskiego z tego rodzaju muzyką są świetnym połączeniem, wręcz hipnotyzującym. Tune wprowadza ciekawy klimat, słuchacz chłonie każdy dźwięk i zapomina na chwilę o świecie pozwalając ciału kołysać się do rytmu.