Romantycy Lekkich Obyczajów – Klub u Bazyla w Poznaniu

Niedziela 5 marca, Poznań, Klub u Bazyla. Na zakończenie dość intensywnego koncertowo weekendu wybrałam się na koncert olsztyńskiego zespołu Romantycy Lekkich Obyczajów.Aż wstyd się przyznać, a już zwłaszcza przed samą sobą, ale był to mój pierwszy koncert zespołu, którego słucham i który szanuję praktycznie od początku ich działania. Trudno stwierdzić, dlaczego tak się stało, ale teraz mogę sobie tylko pluć w brodę z tego powodu. Dzisiaj przekonałam się, że był to dość duży błąd z mojej strony.

Koncert Romantyków był naprawdę świetny. Spodziewałam się fajerwerków ze sceny i dostałam je. Duża dawka pozytywnych emocji, uśmiechnięci muzycy, a wszystko to przy wspaniałych dźwiękach, które leciały w stronę publiki zgromadzonej w klubie. Fantastyczne jest to, że ta pozytywna aura unosiła się cały czas w powietrzu. Każdy uśmiech na twarzy chłopaków odwzajemniany był przez ludzi pod sceną. Jak tu się nie cieszyć, kiedy słyszy się „Kosmos dla mas, Kim jestem, Lodziarkę, czy Kac (i oczywiście wiele innych). Zdecydowanie utwory te rozwaliły system. Cenię twórczość chłopaków. Naprawdę zdaję sobie sprawę z tego, że repertuar ich jest już dość szeroki, ale najbardziej sentymentalnie – przynajmniej u mnie – zrobiło się w momencie, kiedy zagrali Poznajmy się. Faktem jest to, że jest to pierwszy ich utwór, który kiedykolwiek usłyszałam, więc sądzę, że zrozumiałe jest, że mogłam się w tym momencie trochę wzruszyć.

Cieszę się, że Romantycy Lekkich Obyczajów wyruszają w trasę koncertową kilka razy w roku. Jak bardzo niecierpliwie czekam na ich najnowsze wydawnictwo, które pojawi się w bliżej nieokreślonym terminie, tak wiem, że koncerty będą odbywały się mimo wszystko i okazji do wybrania się na jeden z nich na szczęście nie zabraknie. Trasa #WszyscyJestesmyRomantykami jeszcze nie jest zakończona. Jeśli macie możliwość, to wybierzcie się na jeden z ostatnich koncertów. Niech Romantycy i Was wprowadzą w tak piękny nastrój. I bądźcie czujni, bo już za kilka dni na naszej stronie ukaże się rozmowa, którą przeprowadziłam z chłopakami przed koncertem.

Tekst: Natalia Nazar
Zdjęcia: Marlena Henrysiak