“Obudźmy Dorotkę” – koncert charytatywny [fotorelacja]

W dniu 4 lipca w warszawskiej Drukarni odbył się koncert charytatywny Obudźmy Dorotkę. Wystąpili artyści o wielkich sercach: Birds on fire, Sławek Uniatowski, Marcelina, Igor Herbut, Ania Karwan, Tomasz OrganekMrozu.

Koncert prowadził z dużą dawką uśmiechu Michał Milowicz. W przerwach między występami była prowadzona licytacja płyt z autografami. Największą szczodrością wykazał się Sławek Uniatowski, który namówił swojego kolegę, aby wspólnie wylicytować płytę Ani Rusowicz za 2000 zł i zapłacić za nią po połowie.

Na scenie o Dorotce opowiadali jej najbliżsi – siostra i kuzynka, przybliżając publiczności jej historię. Dziewczyna była pogodną nastolatką, uśmiechniętą, towarzyską. Dobrze radziła sobie w szkole, podeszła do testów gimnazjalnych, czekając na wyniki rozważała dalsze etapy swojej edukacji. Zastanawiała się nad karierą spedytora, a nawet mechanika samochodowego. Rok temu, na 5 dni przed 16 urodzinami, przeżyła zderzenie z pociągiem. Wśród doznanych obrażeń lekarze wymieniali złamane żebra z prawej strony, krwiak na prawnym płucu, zerwane ucho i potężny wstrząs mózgu, który powodował jego obrzęk. Chociaż obecnie przebywa w stanie oderwania od rzeczywistości i nie nawiązuje kontaktu logicznego, to robi widoczne postępy. Właśnie opuściła Klinikę Budzik. Środki zgromadzone w czasie koncertu posłużą zakupowi niezbędnego sprzętu oraz zapewnieniu leczenia i rehabilitacji.

Artyści dali piękne koncerty. Czuło się, że grają z głębi swoich serc, wspierając Dorotkę. Zaprezentowali sety złożone ze swoich największych przebojów wzbudzając euforię wśród zgromadzonej publiczności.

Jestem pod ogromnym wrażeniem organizacji tej wspaniałej inicjatywy. To piękne, że udało się zgromadzić tyle osób chętnych, żeby pomóc. Energia artystów i publiczności była niesamowita. Mam nadzieję, że popłynęła ona wprost do Dorotki, która poczuła nasze wsparcie. Trzymam kciuki za nią i mocno wierzę w to, że uda jej się odzyskać pełnię sił i uśmiech wkrótce zagości na jej twarzy. Myślę, że wszystko jest możliwe, gdy tyle osób jej pomaga i życzy jak najlepiej. Niech nasza siła obudzi ją do życia.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.