Finał Juwenaliów Uniwersytetu Warszawskiego na Agrykoli [fotorelacja]

koncert The Dumplings
The Dumplings podczas koncertu Juwenalia UW 2019 | fot. Jakub Dakowicz

Przez cały maj polskie uczelnie wyższe organizowały święta studenckie. Niestety, wraz z końcem miesiąca, nieubłaganie zbliża się czas powrotu do nauki. Okazją do odreagowania przed czekającą studentów sesją egzaminacyjną był finał Juwenaliów Uniwersytetu Warszawskiego.

Studenckie święto

Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego to największa impreza studencka w stolicy. Po dwóch dniach koncertów na Kampusie Głównym UW, impreza przeniosła się do Parku Agrykola. Studenckiej zabawie towarzyszyły koncerty polskich artystów. Podczas wydarzenia wystąpili: zespoły The Rockin’ ChairThe Dumplings, wokalistka legendarnego zespołu Hey – Katarzyna Nosowska, a także Smolasty i Tymek. Jak co roku, pod sceną zebrał się tłum studentów.

Energetyczne koncerty

Publiczność rozgrzał zespół bluesowo-rockowy The Rockin’ Chair – zwycięzcy konkursu dla młodych artystów Stage4YOU, którego główną nagrodą był występ podczas największych juwenaliów w stolicy. Następnie scenę przejęli The Dumplings, którzy porwali studentów do tańca w rytm utworów z najnowszej płyty zespołu zatytułowanej Raj. Do elektronicznego duetu dołączył niedawno perkusista Wojciech Kostrzewa, który dodał koncertom zespołu dodatkowego zastrzyku energii. Katarzyna Nosowska zaprezentowała materiał ze swojej najnowszej, solowej płyty Basta, kilka starszych utworów w odświeżonych, elektronicznych aranżacjach oraz dwa covery – przeboje z lat 80-tych. Znana z poczucia humoru wokalistka, między utworami opowiadała życiowe anegdoty. Ku zaskoczeniu publiczności, utwór Mówiła Mi Matka, opowiadający o burzliwej relacji matki z dzieckiem, artystka wykonała w duecie ze swoim synem – MikołajemMikim” Krajewskim. Studencką imprezę zamknęły występy reprezentantów młodego pokolenia – raperów Smolastego i Tymka. Smolasty wykonał utwory ze swojego debiutanckiego albumu Fake Love, a Tymek z premierowej płyty pt. Klubowe. Były to zdecydowanie najbardziej energetyczne i najgłośniejsze koncerty tego wieczoru. Godnym pochwały był bliski kontakt wokalistów z publicznością, którzy starali się zatrzeć dystans między sceną a widownią. Do tego stopnia, że Tymek dał ponieść się emocjom i podczas jednego z utworów wykonał tzw. stage diving, wskakując w tłum rozentuzjazmowanych studentów, którzy unosili artystę na rękach.

Kolejna edycja Juwenaliów UW przeszła do historii i z pewnością zapisała się w pamięci stołecznych studentów. Zanim jednak wrócicie do nauki i podręczników… zobaczcie naszą fotorelację z tego wydarzenia!