Eliminacje do Pol’and’rock – Wrocław [fotorelacja]

Eliminacje do Pol'and'rock we Wrocławiu
fot. Marlena Henrysiak

6 kwietnia 2019 roku we wrocławskim klubie A2 odbyły się Eliminacje do Pol’and’rock. Impreza była drugim półfinałowym spotkaniem 11. Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Eliminacje do Pol’and’rock

Eliminacje do festiwalu Pol’and’rock to już niemal tradycja. Impreza odbyła się w tym roku po raz jedenasty. Wydarzenie ma na celu, spośród kilku kapel, wybrać zespoły, które najlepiej prezentują się na scenie i porywają tłumy do wspólnej zabawy. Nagrodą jest występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata na którejś z festiwalowych scen. W jury zasiedli: Jerzy Owsiak, Krzysztof „Milkee” Dobies, Tomasz „Kasprol” Kasprzyk, Kuba Płucisz, Andrzej Puczyński oraz Piotr „Dziki” Chancewicz. Na wrocławskiej scenie zaprezentowało się dziewięć kapel z całej polski:

👉 Darmozjady
👉 Gentuza
👉 It Follows / PL
👉 Kraków Street Band
👉 Kwiat Jabłoni
👉 Phillip Bracken
👉 Przybył
👉 Virgin Snatch
👉 Zagi

Oprócz zespołów biorących udział w konkursie, mieliśmy okazję posłuchać dwóch zespołów, które już od kilku lat są związane z Pol’and’rock Festival – jako gość specjalny wystąpił zespół Hope (mający na swoim koncie trzy występy na festiwalu), a jako gwiazda wieczoru Tabu (dwukrotni zwycięzcy Plebiscytu Złotego Bączka).

Wyniki eliminacji do Pol’and’rock we Wrocławiu

Spotkanie we Wrocławiu było drugim, tegorocznym półfinałem – pierwszy odbył się 23 marca 2019 roku w poznańskim klubie B17, natomiast trzeci i ostatni półfinał odbędzie się w Gdańsku 18 maja, w Klubie Stary Maneż.

Do finału zakwalifikowały się trzy kapele, są nimi: Kraków Street Band, Zagi oraz Przybył. Jednak na tym jury nie poprzestało. Ogromne wrażenie zrobiły również inne zespoły, które mają już pewność, że wystąpią na tegorocznej, 25. edycji Festiwalu. Na scenę Lecha zaproszono zespół Gentuza, a na scenę Viva Kultura (Pokojowa Wioska Kriszny) Darmozjady. Natomiast, zespołem, który skradł serce publiczności oraz jury, okazał się Kwiat Jabłoni. Zostali oni wytypowani do występu na Małej Scenie! Gratulujemy wszystkim kapelom występującym w klubie A2.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pełnego emocji wydarzenia.