Decadent Fun Club – zimna fala na bulwarach wiślanych [fotorelacja]

Decadent Fun Club / fot. Patrycja Kotecka

W miniony czwartek (22.08.19.) na bulwarach wiślanych, w nowym miejscu na warszawskiej mapie miejsc kulturalnych w, Fali – Pawilonie na Wisłą, zagrał Decadent Fun Club.  

Zimna fala popłynęła nad Wisłą

Warszawa to dość specyficzne miejsce pod względem imprez kulturalnych. Z jednej strony jest to ogromne miasto pełne różnych możliwości, tętniące życiem o niemal każdej porze, a z drugiej mnogość koncertów, eventów jest tak duża, że czasem ciężko jest się zdecydować. Dla mnie jednak wybór był bardzo prosty. Zawsze wybiorę dobrą muzykę i świetny koncert, a to gwarantują mi występy Decadent Fun Club. Samo miejsce koncertu również nie było bez znaczenia, bowiem Fala – Pawilon nad Wisłą to nowe miejsce prowadzone przez Spółdzielnie Socjalną Pogłos. Jest to doskonale wszystkim znany klub Pogłos, który słynie z organizacji wyjątkowych imprez kulturalnych z ciekawym klimatem. Fala również do takich miejsc należy. Koncerty nad Wisłą zawsze są fajne, bo mają wakacyjną aurę.

How does it feel?

Od dłuższego czasu zespół swoje koncerty rozpoczyna od swojego najnowszego singla How does it feel, który jest genialnym otwarciem. Już od samego początku zadaje pytanie, które nurtuje przez resztę koncertu, znakomicie wprowadzając w emocjonalność kolejnych utworów z setlisty. Zespół zaskoczył również fanów kilkoma nowymi numerami, które grali po raz pierwszy, co ciekawe i zaskakujące, w języku polskim. Jednak od jakiegoś czasu Decadenci prezentując swoje nowe utwory stawiają na rodzimy język. Warto nadmienić, że teksty, które pisze Paveu, nie są proste i oczywiste, ale pełne metafor, głębi i refleksji, co jest ogromną wartością tego zespołu. Dużym walorem koncertów Decadent Fun Club jest również świetne brzmienie i doskonałe zgranie. W ich występach wszystkiego jest akurat. Dobrze słychać zarówno perkusję, jak i bas czy elektronikę. Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o wspaniałym głosie Pawła. Dawno nie słyszałam tak pięknej barwy i tak czysto i wyraźnie wyartykułowanych słów. Występy Decadent Fun Club to prawdziwa, muzyczna i bardzo emocjonalna podróż często nieznanymi, ale bardzo intrygującymi ścieżkami.

Zapraszam do obejrzenia kilku foto-pocztówek z tego magicznego wieczoru.

Zajrzyj po więcej na profil facebookowy zespołu.