Zwiastun „Below her mouth” – zobacz gdzie żyje pożądanie

Do sieci trafił zwiastun filmu „Below her mouth” opowiadający o zmysłowym, choć zakazanym, romansie dwóch kobiet.

Produkcja to historia Jasmine (Natalie Krill), która prowadzi sukcesywne życie  jako redaktor modowa. W planach już ma ślub ze swoim narzeczonym Rile’em (Sebastian Pigott), i nigdy nie kwestionowała swojej orientacji. Wszystko się zmienia gdy poznaje Dallas (Erika Linder), między kobietami rodzi się uczucie, którego Jasmine nigdy wcześniej nie zaznała. To zagraża przyszłemu ślubowi Jasmine.

Reżyserią zajęła się April Mullen, która wcześniej była odpowiedzialna za nakręcenie epizodów w serialach „Wynonna Earp” czy „Aftermath”. Scenariusz napisała debiutująca w tej roli Stephanie Fabrizi. Film zadebiutował podczas zeszłorocznego festiwalu w Toronto. Po tej premierze film doczekał się tytułu „kinowego głosu dla kobiecych orgazmów”. W branży filmowej jednak nie został pozytywnie odebrany – produkcji wytknięto jawny, mało postępowy seksizm. Mullen trzyma się jednak swojego pomysłu, choć jak sama mówi – stworzenie dzieła o zmysłowości, które nie trafia do oka męskiej publiczności zmusiło jej do przemyślenia wszystkiego, czego dotychczas się dowiedziała o reżyserii.

„Projektując wszystko, co miało związek z filmem, musiałam nieustannie zapominać o wszystkim, co widziałam w reklamach, telewizji, kinie, bo to było tworzone przede wszystkim z myślą o mężczyznach” – Powiedziała „Cult Montreal” – „Musiałam zapomnieć o wszystkich obrazach, na jakie byłam narażona przez całe moje życie, jeśli chodzi o seks, intymność i miłość, musiałam po prostu spojrzałam do własnego wnętrza i dostosować się do tego, co mnie jako kobietę dotyka, co mnie podnieca, co mnie kusi do bycia z kimś blisko”

Zagraniczna premiera „Below her mouth” już 28 kwietnia.