Znamy szczegóły sequelu filmu „To”!

Ekranizacja powieści Stephena Kinga, To, już bije rekord popularności. Reżyser Andy Muschietti zdradził szczegóły dotyczące drugiej części horroru.

Sequel ma się skupić na dorosłych bohaterach, którzy już w znanej nam teraźniejszości wrócą do miasta. Dzieci z pierwszej części będzie nam dane zobaczyć jedynie w retrospekcji, które, jak podkreślił reżyser, są znaczące dla fabuły.

Miasto miało zostać opustoszałe, jednak ostał się tam Mike Hanlon. Muschietti zdradził, że jego postać będzie się znacząco różnić od książkowego bohatera. Film ma ukazać jego upadek wywołany pozostaniem w Derry. Dorosły Mike ma w filmie upaść na samo dno.

– Na początku drugiego filmu jest wrakiem. Nie jest tylko kolekcjonerem wiedzy o tym, co Pennywise robił w Derry. Jego rolą będzie odkrycie sposobu na pokonanie go. Jedynym sposobem, aby mógł to osiągnąć, jest wzięcie narkotyków, które zmienią sposób jego myślenia – tłumaczy reżyser.

Obsada dorosłej wersji bohaterów w kontynuacji nie jest jeszcze znana. Na razie jednak pewny jest powrót Billa Skarsgårda jako Pennywise oraz dzieci – Jaedena Lieberher, Jeremiego Ray Taylor, Sophii Lillis, Finna Wolfharda, Wyatta Oleffa, Chosena Jacobsa i Jacka Dylana Grazera.