Festiwal Filmowy
Film

Znamy Datę Przyszłorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni!

43. Festiwal Filmowy w Gdyni odbędzie się w dniach 17-22 września 2018 roku

Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych podjął decyzję, że 43. Festiwal Filmowy w Gdyni odbędzie się w dniach 17 – 22 września 2018 roku w Gdyni. Festiwal od lat jest najważniejszym wydarzeniem filmowym w Polsce, na którym prezentuje się filmy, które powstały w ciągu roku od ostatniej edycji festiwalu. Główną nagrodą są „Złote Lwy”Od kilku lat obok Konkursu Głównego organizowany jest Konkurs Kina Niezależnego, a także Konkurs Młodego Kina.

Gdyński festiwal powstał w latach siedemdziesiątych z incjatywy Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Żak” i Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Organizatorami Festiwalu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdyni, Współorganizatorami: Telewizja Polska SA, HBO Polska, Instytut Adama Mickiewicza, Ministerstwo Rozwoju.

Dominik Durejko

Nie ma właściwie gatunku muzycznego, którego bym nie spróbował. Jestem zakochany w muzyce lat siedemdziesiątych, ale chętnie chłonę także nowsze kompozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *