World on Fire, czyli Tomasz Kot w nowym serialu BBC

BBC One poinformowało, że w przygotowaniu jest serialowa produkcja z akcją osadzoną w czasach II wojny światowej. W World on Fire zobaczymy nie tylko Helen Hunt, ale nasz kinowy towar eksportowy – Zofię Wichłacz i Tomasza Kota.

Dobra passa polskich aktorów trwa. Nasze ojczyste kino w tym roku zdobywa uznanie – sukces Zimnej Wojny Pawła Pawlikowskiego, premiera pierwszego polskiego serialu Netfliksa (1983). Czeka nas jednak jeszcze więcej emocji. Mianowicie brytyjska stacja BBC One przygotowuje serial, w którym jedne z głównych ról zagrają Tomasz Kot i Zofia Wichłacz.

World on Fire

World on Fire ma skupić się na okresie od napadu Niemców na Polskę w 1939 roku aż do Bitwy o Anglię. Akcja rozłożona zostanie na siedem odcinków. Będzie się toczyć w Wielkiej Brytanii, Polsce, Francji, Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych. Zofia Wichłacz i Tomasz Kot pojawią się na ekranie u boku Helen Hunt, Lesley Manville, Julii Brown i Briana J. Smitha.

Peter Bowker, scenarzysta serialu zapowiedział:

World of Fire skupi się na ukrytych ludzkich historiach, DO  KTÓRYCH tłem będą wielkie historyczne wydarzenia. To rozgrywajaca się w strasznych czasach opowieść o lojalności, odwadze, brutalności, lęku i nadziei.

Główni bohaterowie World of Fire to Harry i jego polska dziewczyna Kasia. On jest angielskim tłumaczem. W Warszawie znajduje się dzięki negocjacjom z nazistami. Mężczyzna wykorzystuje swoją pozycję i pomaga uciec Kasi z kraju. Poznamy też Nancy, ambitną korespondentkę wojenną z USA oraz młodego pracownika fabryki w Manchesterze. Ten z kolei ma pomysł, jak wzbogacić się w trudnych wojennych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here