“Więzień labiryntu: Lek na śmierć” w Cinema City

Więzień Labiryntu: Lek na śmierć to zakończenie słynnej trylogii filmowej Wesa Balla. Widzieliście poprzednie ekranizacje i nie możecie się doczekać spektakularnego finału? Na Thomasa i Streferów czekać będzie niebezpieczna pułapka. Czy wyjdą z niej cało?

W trzeciej części przygód Thomas staje na czele Streferów, którzy wyruszają na ostateczną misję. Aby ocalić swych przyjaciół, muszą wkraść się do legendarnego Ostatniego Miasta – kontrolowanego przez DRESZCZ labiryntu, który kryje w sobie najniebezpieczniejszą z dotychczasowych pułapek. Ci, którzy wyjdą z niej żywi, poznają odpowiedzi na nurtujące pytania spędzające im sen z powiek już od pierwszej części!

Za serię odpowiada Wes Ball, dla którego pierwsza część była debiutem reżyserskim. „Oryginalny film opowiadał o tym, jak to jest, kiedy w dzieciństwie po raz pierwszy wychodzisz za próg. Drugi można porównać do wyjazdu na studia. Jesteś już niezależny, lecz jeszcze siebie nie znasz. Z kolei w trzecim filmie mamy bardziej dojrzałe spojrzenie na dobro i zło” – tak o swoich produkcjach mówi Ball.

Saga filmowa Więzień labiryntu powstała na podstawie książek Jamesa Dashnera, który z kolei zainspirował się Władcą much. „Wes fantastycznie dopracował moją serię książkową, dodając jej kinowego sznytu” – komentuje autor.

W rolach głównych wystąpili popularni aktorzy młodego pokolenia: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Giancarlo Espositio, Aidan Gillen, Ki Hong Lee, Barry Pepper, Will Poutler i Patricia Clarkson.

Więzień Labiryntu: Lek na śmierć w Cinema City będzie można obejrzeć w technologii IMAX, która zapewnia najbardziej intensywne przeżycia kinowe, oraz w 4DX, przez co filmowych wrażeń doświadczysz wszystkimi zmysłami. Premiera odbędzie się już w najbliższy piątek, 26 stycznia.  Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

Źródło: materiały prasowe