Wielka woda – nowy polski serial jesienią na Netflix

0
567
Fot. Netflix

Kilka dni temu platforma Netflix opublikowała pierwszy zwiastun nowego polskiego serialu Wielka woda. Akcja koncentruje się wokół powodzi stulecia, jaka nawiedziła Polskę w 1997 roku. Premiera została zaplanowana na jesień tego roku.

Wielka woda to dramat katastroficzny, który przenosi widza do wydarzeń z lipca 1997 roku. Autorzy serialu robią to celowo, gdyż właśnie wtedy mieliśmy do czynienia z największą falą powodziową, która wówczas nawiedza Wrocław. Lokalne władze poszukują jakiś sensownych rozwiązań, gdyż chcą jak najszybciej poradzić sobie z żywiołem. W tym celu ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolog Jaśminę Tremer (w tej roli zobaczymy Agnieszkę Żulewską). Przed nią stoi nie lada wyzwanie. Z jednej strony będzie musiała poradzić sobie z powodzią, ale z drugiej zmuszona będzie do zmierzenia się z urzędową biurokracją oraz własną przeszłością.

Doborowa obsada

W głównej obsadzie serialu Wielka woda będziemy oglądać takie nazwiska jak: Tomasz Schuchardt (wciela się w postać urzędnika Jakuba Marczaka), Ireneusz Czop (zobaczymy go jako Andrzeja Rębacza) czy wspomniana już nieco wyżej Agnieszka Żulewska. W pozostałych rolach zobaczymy innych wybitnych aktorów jak: Anna Dymna, Jerzy Trela (w jednej ze swoich ostatnich ról, aktor zmarł w maju 2022 roku), Mirosław Kropielnicki, Blanka Kot, Tomasz Kot, Lech Dyblik, Leszek Lichota, Maria Maj i wielu innych.

Wielka woda jesienią na platformie Netflix

Jak wynika z oficjalnych zapowiedzi premiera serialu Wielka woda została zaplanowana na jesień 2022 roku. Dokładna data jednak nadal nie jest ujawniana. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można jednak przypuszczać, że serial w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka trafi na platformę Netflix we wrześniu lub październiku.

Zdjęcia do serialu Wielka woda rozpoczęły się w sierpniu ub. roku. Pomysłodawczynią i autorką serialu jest Anna Kępińska, zaś producentem liniowych Jacek Dąbrowski-Udziela. Za produkcję wykonawczą odpowiedzialna była firma Telemark.

Wielka woda, wielkie straty

Jak wynika z różnych danych, analiz i raportów, w czasie powodzi stulecia zginęło 56 osób, a tysiące rodzin zostało pozbawionych domów oraz majątków swojego życia. Łączna suma oszacowanych strat wyniosła blisko 12 mld złotych. Największe skutki zalania poniósł oczywiście Wrocław. Wówczas aż 40% powierzchni miasta znalazło się pod wodą. Wydarzenia tamtego okresu zainspirowały twórców do stworzenia serialu, którego tłem jest powódź. To ciekawy i oryginalny pomysł, który jak do tej pory nie przyciągał zbytnio uwagi filmowców. Mamy zatem serial, który porusza dość świeżą i nadal mało eksploatowaną tematykę. I to właśnie ten czynnik może zaważyć o ewentualnym sukcesie serialu Wielka woda.

Jeśli jesteście spragnieni polskich seriali to na platformie Netflix możecie obecnie znaleźć inne polskie seriale takie jak: W głębi lasu, Sexify, Rojst, 1983, Otwórz oczy czy Królowa. Już niebawem do tego grona dołączy Wielka woda, której już teraz jesteśmy bardzo ciekawi.

Podobał Ci się to, co robimy?
Wesprzyj nas i postaw nam kawę!
Wesprzyj nas
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments