Obrazy z filmu “Twój Vincent” na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym

Twój Vincent
fot. Sara Przepióra

Organizatorzy 20. przeglądu filmowego Kino na Granicy zorganizowali specjalną wystawę obrazów, które wystąpiły w słynnym filmie Twój Vincent.

Przypomnijmy, że malarska animacja filmowa Twój Vincent składa się z ok. 65 000 obrazów, namalowanych przy pomocy farby olejnej na podobraziu. Film powstał przy współpracy Doroty Kobieli – malarki i reżyserki oraz Hugh Welchmana – brytyjskiego producenta filmowego. Twój Vincent jest historią życia niezwykłego artysty oraz zagadki jego śmierci. Artyści pracowali przy tym projekcie aż 3 lata, malując nakręcone wcześniej sceny z aktorami kadr po kadrze. Naszą recenzję filmu możecie przeczytać tutaj.

Podczas wystawy na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie uczestnicy Kina na Granicy mogli zobaczyć na własne oczy 48 obrazów z kolekcji wrocławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, które wzięły udział w procesie tworzenia filmu. Obecne w Zamku Cieszyn osoby zaszczyciła swoją obecnością Dorota Roqueplo – kostiumograf. Wykonała ona wszystkie kostiumy, które zobaczyliśmy w filmie.

Wystawę można było zobaczyć od 28 kwietnia do 9 maja. Poniżej przedstawiamy fotorelację z wernisażu.