Tolkien – pierwsze zdjęcia z filmu o ojcu fantasy

Już niebawem na ekranach kin zobaczymy film Tolkien. Filmowa biografia przybliży nam młode lata twórcy jednego z najpopularniejszych gatunków literackich.

O filmie

Filmowa biografia J.R.R. Tolkiena będzie opisywać młodzieńcze lata brytyjskiego pisarza. Na ekranie zobaczymy jak poznał swoich przyjaciół, miłość oraz jak rozpoczęła się jego kariera pisarska. Film próbuje odpowiedzieć również na pytanie o to, jak pisarz przetrwał Pierwszą Wojnę Światową. A co najważniejsze, jak jego życiowe doświadczenia wpłynęły na twórczość literacką.

Oto pierwsze zdjęcia z filmu Tolkien. Nie mogę się doczekać chwili, kiedy obejrzycie tę piękną historię – pisze na swoim instagramie Nicholas Hoult, odtwórca roli J. R. R. Tolkiena.

Scenariusz filmu napisali David Gleeson i Stephen Baresford. Reżyserem filmu jest Dome Karukoski. W roli głównej występuje Nicholas Hoult. Ponadto na ekranie zobaczymy Lily Collins jako Edith Bratt, żona pisarza oraz Colma Meaney’a, Anthony’ego Boyle’a, Toma Glynna-Carney’a, Patricka Gibsona.

Od prawej do lewej: Anthony Boyle, Tom Glynn-Carney, Patrick Gibson i Nicholas Hoult. Zdjęcie dzięki uprzejmości Fox Searchlight Pictures. © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation All Rights Reserved

J. R. R. Tolkien

Angielski filolog, wszechstronny pisarz. Urodził się W Bloemfontain (obecnie RPA). Jeszcze jako kilkuletnie dziecko stracił ojca i był wychowywany przez swoją matkę. Wczesne lata Tolkiena nie należały do najłatwiejszych, między innymi ze względu na ostracyzm, na jaki rodzina skazała jego, brata i matkę po konwersji na katolicyzm. Ukończywszy studia został wysłany na pierwszowojenny front we Francji. Jednak problemy zdrowotne nie pozwalają mu na długą walkę. Jego głównym obszarem zainteresować były języki – nie tylko w kontekście naukowym, ale i twórczym. Sam tworzył własne, a niektóre z nich wykorzystał na łamach swoich powieści… A może należy powiedzieć, że tworzył literaturę dlatego, żeby nadać sens stworzonym językom. Do najpopularniejszych dzieł J.R.R. Tolkiena należą Władca Pierścieni i Hobbit. W gronie jego przyjaciół znalazł się Clive Staples Lewis, chrześcijański myśliciel i pisarz, między innymi twórca serii książek Opowieści z Narnii.

Nicholas Hoult i Lily Collins. Zdjęcie dzięki uprzejmości Fox Searchlight Pictures. © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation All Rights Reserved

Film biograficzny Tolkien – kogo zobaczymy w obsadzie?