The Disaster Artist – wspaniały film o tragicznym filmie

Sylwestrowa noc w Kinie pod Baranami

Wyobrażacie sobie film tak zły, że aż dobry? Produkcję z grą tak tragiczną, dialogami tak sztywnymi, fabułą tak miałką i scenografią tak sztuczną, że oglądanie go jest wyrazem czystego masochizmu, przed którym jednak nie sposób się powstrzymać? Panie i Panowie, przedstawiamy The Room, najgorszy film w historii kina.

The Room został wyreżyserowany, wyprodukowany i zagrany przez niejakiego Tommy’ego Wiseau.

Facet pojawił się w Stanach nie wiadomo jak, nie wiadomo skąd, nikt nie znał jego prawdziwego imienia ani miejsca urodzenia. Z nietypową urodą i wschodnim akcentem wkroczył w świat wielkiego kina, raz za razem odbijając się od drzwi. Zarzucano mu brak warsztatu, talentu i wiek nieco zbyt późny jak na początkującego aktora. Niezrażony Wiseau nie dał jednak za wygraną. Z pomocą przyjaciela Grega Sestero stworzył film określany mianem jednego z najgorszych w historii.

Ludzie na całym świecie oglądali The Room tylko po to, by sprawdzić, czy faktycznie jest tak zły, jak mówią. Recenzje rozmaitych blogerów i youtuberów dodatkowo budowały przedziwną popularność, która przez lata urosła wokół tej produkcji przynosząc Tommy’emu sławę, o której tak marzył.

Przewrotne piękno tej historii dostrzegało wielu,

jednak dopiero Scott Neustadter postanowił ubrać je w scenariusz. Na reżyserskim krześle z kolei zasiadł nie kto inny, a James Franco; aktor, który mając niespełna 40 lat zdążył już zagrać w ponad 110 filmach. W jego dorobku można znaleźć komedie, dramaty, biografie, kasowe hity i niszowe produkcje. Niezależnie od fabuły, produkcji i gatunku można być pewnym jednego – grą Franco nie będziemy rozczarowani. Wydaje się, że The Disaster Artist nie będzie pod tym względem wyjątkiem. U boku aktora wcielającego się w postać Wiseau wystąpi jego dwóch braci, Dave i Tom, a także Seth Rogen, który wielokrotnie udowodnił już, że jego współpraca z Franco to gwarancja komediowej jakości.

Polska premiera nagrodzonego Złotą Muszlą The Disaster Artist planowana jest na 8 lutego 2018r. Obiecująca obsada, świetne recenzje i absolutnie niepowtarzalna fabuła. Do tego aż trzech braci Franco w jednym filmie. Wygląda na to, że czeka nas wycieczka do kina!

BoJack Horseman – koń, alkoholik, niespełniony aktor