Tajemnica magicznego wywaru Gallów

Asteriks i Obeliks, bo o nich będzie mowa, wrócą do nas już w styczniu nowego roku. W polskim dubbingu spodziewać się możemy m.in. Wojciecha Mecwaldowskiego, Wiktora Zborowskiego, Józefa Pawłowskiego oraz Kuby Wojewódzkiego.

Kultowe postacie znane nam z komiksów oraz serii sympatycznych filmów (nie tylko animowanych!) znów wracają. Ponownie spotkamy się z okrągłym jak beczka oraz silnym jak niejeden mężczyzna by marzył Obeliksem, niskim lecz szybkim Asteriksem oraz sędziwym, białobrodym Panoramiksem. Czym to nierozłączne trio nas zaskoczy tym razem?

fot. Kino Świat
Zarys fabuły

Dwa tysiące lat temu, za panowania Juliusza Cezara, rzymski legion starał się zdobyć Galię. Zacięte i długie walki sprawiły, że większość wiosek upadła. Poza jedną, która zaskakująco bezproblematycznie odpierała wszystkie ataki. Tajemnicą ich sukcesu był magiczny wywar, przygotowywany przez starego druida. Za jego pomocą Gallowie zdobywali nadludzką siłę i byli w stanie walczyć z lepiej wyszkolonymi oraz uzbrojonymi legionami. Panoramiks, bo tak się ów starzec z magiczną recepturą nazywał, planuje jednak w końcu przejść na zasłużoną emeryturę. I tu pojawia się problem… Czy bez niego wioska będzie w stanie dalej się bronić, czy upadnie jak reszta? Jak poradzą sobie w tej nowej sytuacji Gallowie, przyzwyczajeni do nadzwyczajnej mocy, niczym deus ex machina, zawsze pomagającej im wydostać się z tarapatów? Czy druid znajdzie odpowiedniego następcę i odpowiednio przygotuje go do swojej pracy? Na razie nasycić Was musi oficjalny polski teaser.

Asterix i Obelix
Av JJ Georges – Eget verk, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21534027
Gwiazdor znów dubbinguje

Duże zaciekawienie budzi nazwisko Kuby Wojewódzkiego wśród polskich dubbingowców. Mężczyzna znany ze swojego telewizyjnego programu i bajka? 14 lat temu może i ktoś kojarzyłby go z podkładaniem głosów np. w filmie 7 krasnoludków – Historia prawdziwa, ale dziś? Dziennikarz i gwiazda show biznesu sam przyznaje w wywiadach: “Zostałem obsadzony po warunkach. Gram starego, zgorzkniałego, złośliwego druida, który kiedyś odnosił sukcesy, a teraz mści się na całym świecie. Mój bohater nazywa się Sulfuriks i jest najważniejszą postacią obok Asteriksa i Obeliksa”. Dodaje również, ze cieszy się z tej roli: “Jestem z pokolenia, które wychowało się na komiksach i jako dzieciak śledziłem przygody tych bohaterów. Dla mnie to powrót do fajnej bajki”.

Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki fot. Kino Świat
Kulisy produkcji

Film reżyserów Louisa Clichy’ego i Alexandre Astiera, czyli związanych już z tą serią twórców zapowiada się hitem. Nominowani do Oscarów mężczyźni za takie bajki jak Odlot czy Wall-e i tym razem postawili sobie wysoko poprzeczkę. Czy przyciągną doskonałym humorem i szczyptą magii tłumy? Czy kultowi bohaterowie mają nam coś jeszcze do powiedzenia nowego? Warto w tym miejscu dodać, że autorem dialogów jest Jakub Wescile, znany z sukcesu takich filmów animowanych jak Coco, Auta oraz Kraina Lodu. Czy tak obiecujące grono twórców pracujących nad jednym dziełem okaże się kolejnym kasowym hitem kinowym? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 18 stycznia 2019 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o