Kino pod Baranami zaprasza na Spotkanie Młodych Amatorów Kina

fot. Maciek Bernaś Photography

W sobotę, 26 września, odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym Spotkanie Młodych Amatorów Kina. Nowy sezon cyklu zainauguruje pokaz filmu Jak najdalej stąd w reżyserii Piotra Domalewskiego, twórcy obsypanej nagrodami Cichej nocy.

materiały prasowe

SMAK – co to takiego?

Spotkanie Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie – w luźnej atmosferze – intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli. SMAK odbywa się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Pomysłodawczyni spotkań, Aleksandra Musiał, absolwentka V LO:

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi. Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Wrześniowe spotkanie

Podczas wrześniowego spotkania, młodzi kinomani zobaczą Jak najdalej stąd – drugi pełnometrażowy projekt Piotra Domalewskiego, którego debiutancka Cicha noc została wyróżniona Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Najnowszy film reżysera skupia się na postaci zbuntowanej nastolatki Oli (w tej roli świetna Zofia Stafiej), która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Jej plany komplikuje jednak tragiczna informacja z Irlandii, która zmusza dziewczynę do wyruszenia w podróż. W obsadzie filmu znaleźli się także: Arkadiusz Jakubik, Tomasz Ziętek i Kinga Preis.

fot. fdb.pl/film/891041-jak-najdalej-stad

Uczestnicy inauguracyjnego SMAK-u będą wspólnie przeżywać filmowe emocje oraz dzielić się swoimi wrażeniami podczas dyskusji grupowej. Zachowają jednak przy tym zasady dystansu społecznego. Dla widzów dostępna będzie tylko część miejsc i wszyscy zakryją nos oraz usta maseczką lub przyłbicą.

Cena biletu dla uczniów: 12 zł