Jake Gyllenhaal jako antagonista w “Spider-Man: Homecoming 2”?

fot. materiały prasowe

Jake Gyllenhaal prawdopodobnie dołączy do obsady Spider-Man: Homecoming 2. Obecnie aktor prowadzi rozmowy nad przyjęciem roli Mysterio.

W Spider-Man: Homecoming 2 ma pojawić się nowy złoczyńca – Mysterio. W ten sposób Jake Gyllenhaal stanie się kolejnym aktorem, który spróbuje swoich sił w komiksowym uniwersum. Mysterio – znany również jako Quentin Beck – był niegdyś kaskaderem, a następnie został ekspertem od efektów specjalnych w Hollywood. Wykorzystuje on swoje zdolności do realizacji mrocznych planów.

Powrót Michaela Keatona

W zeszłorocznym Spider-Man: Homecoming w głównego antagonistę wcielił się Michael Keaton. Nie oznacza to jednak, że jego udział w serii dobiegł końca. Keaton ponownie wystąpi jako Volture. Na ten moment szczegóły związane z dalszymi losami jego postaci są nieznane.

Spider-Man: Homecoming – obsada

Głównym przeciwnikiem Jake’a w walce o rolę był Ryan Gosling. Aktor musiał się wycofać z powodu innych zobowiązań. Oczywiście w samego Człowieka Pająka, którego nadal możemy podziwiać w kinach w Avengers: Infinity War, wcieli się Tom Holland. Na reżyserskim krześle ponownie zasiądzie Jon Watts. Do produkcji powrócą również: Jacob Batalon, Zendaya oraz Marisa Tomei. Fabuła sequelu nie jest jeszcze znana, jednakże obecność dwóch złoczyńców może mocno namieszać w życiu młodego Petera Parkera.

Zdjęcia startują już w czerwcu, a premiera zapowiedziana jest na 5 lipca 2019 roku.

Zobacz również recenzję Spider-Man: Homecoming