Sacha Baron Cohen powraca! Czym tym razem zaskoczy widzów?

Sacha Baron Cohen powraca
fot. materiały prasowe
Sacha Baron Cohen powraca po ponad dekadzie na mały ekran! Znany komik został producentem, scenarzystą, reżyserem oraz aktorem serialu stacji Showtime. Amerykańska stacja telewizyjna poinformowała, że 15 lipca odbędzie się premiera nowego programu satyrycznego Who Is America z udziałem Brytyjczyka. Cohen jest twórcą i reżyserem tej produkcji.

7-odcinkowy serial ma przedstawiać różnorodność amerykańskiego społeczeństwa, skupiając się głównie na osobowościach, m.in. związanych z polityką czy kulturą Stanów Zjednoczonych. Oczywiście nie zabraknie znaku rozpoznawczego Barona Cohena, czyli prowokacyjnych gestów lub kontrowersyjnych, wykreowanych sytuacji.
Sacha Baron Cohen powraca – Who Is America?

Pierwszy odcinek Who Is America? zostanie wyemitowany 15 lipca w HBO GO o godzinie 6:00 rano, a kolejne będą pojawiać się co poniedziałek. Oprócz Cohena twórcami komedii są m.in. Anthony Hines, który współpracował ze znanym satyrykiem przy produkcji Borata czy Todd Schulman, który był odpowiedzialny za powstanie Bruna. Emisja na kanale HBO3 ma rozpocząć się 7 września.

O nowym programie w swojej ramówce wypowiedział się prezes Showtime, David Nevins.

Jest wyjątkowym prowokatorem naszych czasów. Za jego działaniami stoi autentyczna potrzeba szukania prawdy o ludziach, miejscach i polityce. Nikt nie wie, jak wywołać takie poruszenie, jakie generuje Sacha Baron Cohen, i fascynującym będzie obserwowanie, jakie będą reakcje na “Who Is America?” na całym świecie. Sacha jest geniuszem komedii, który na każdym kroku szokuje swoją śmiałością, odwagą i pomysłowością.

Borat, Bruno i Dyktator

Sacha Baron Cohen był nominowany do Oscara w kategorii najlepszego scenariusza adaptowanego w 2007 roku za Borata, dwukrotnie zdobywał nagrodę BAFTA oraz jednego Złotego Globa. Komik znany jest ze swojego kontrowersyjnego spojrzenia na świat, często prowokując amerykańskie społeczeństwo do dyskusji, wytykając hipokryzję czy nietolerancję. Na swoim koncie ma również występy w rolach musicalowych, m.in. w Nędznikach na podstawie Victora Hugo czy adaptacji słynnych, angielskich opowiadań o tematyce grozy w reżyserii Tima Burtona — Sweeney’m Todzie. Szczególnie zasłynął z takich filmów jak Bruno czy Dyktator, gdzie pełnił funkcję producenta, scenarzysty i aktora.

Cohen przez długi czas był również brany pod uwagę jako odtwórca roli frontmana grupy Queen. Dlaczego nie wziął udziału w projekcie?

Bohemian Rhapsody – czy to prawdziwe życie?